asuuko siel ketään millanen paikka? tapasin baaris yhen jätkän sieltä, millasta porukkaa siel päin on?? kaveri sano et ne on pillunperäs juoksevii junttei, mitään perää jutussa?
TERVOLA
8
2743
Vastaukset
- MAKO
jari tervo asuu tervola!!!
- minä
sehän on valtavan suuri city, siis tervola-city toiselta nimelt texas =) siellähän on laiasta laitaan tyyppejä, osa ihan järkeviäkin. tapasitkos missä sen tyypin?
- ääliÖ
oikeastaan se on mun frendin entinen jätkä...rovaniemellä asutaan...sellanen ihan vaalea pörröpää
- sanna
on varmaan ollut ihan tollo se jätkä... tervolassa kaikki ovat sisäsiittoisia. siksi muutimme sieltä pois. ja hyvä näin. tervolasta ei ole mitään hyvää sanottavaa minulla.
- Anonyymi
Vihreiden tuulivoimauskovaisille uusi myytti murrettavaksi. Tuulimylly tappaa hyönteisiä. Hyönteiset ovat pikkulintujen ja muiden lentävien otuksien ruokaa. Mehiläisiä eli elintärkeät pölyttäjät kuolevat vielä pois. Ottavatko tuulivoiman kannattajat nyt alueen sukupuuttokuolemat paikallisessa eläinlajistossa harteilleen? Tunnetusti ihmisenkin olemassaolo on riippuvainen pölyttäjistä, pörriäisistä, mehiläisistä, kimalaisista.
Onhan toki tärkeää, että kunta saa kiinteistöverotuloja ja ahne maanomistaja saa lompakkoonsa täytettä. Kuinka tyhymä ja idiootti ihmisen pitää olla, että kun etukäteen tiedetään ongelmat, niin silti se tyhymä pää jatkaa saman paskan jauhamista yhä uudelleen ja uudelleen ja lyö päätä Karjalan mäntyyn!
Tuulimyllyn ympärille on jo tieteellisesti todistettu hirveä nippu ongelmia, joita tuulivoimauskovaiset eivät voi myöntää. Ajetaan kuin käärmettä pyssyyn hokien samoja mantroja! Pää ei ole pelkkä hatunkantoteline, sitä voi käyttää myös ajatteluun
Lisäksi oksettaa näiden kunnanjohtajien kerho tuolla tuulivoimayhdistyksessä .
Kyllä tämä tuulimyllytoiminta haisee pahasti korruptiolle ja mafialle.
Tällaiseen toimintaan on kansalaisten puututtava! Kunnanjohtajat ja myös luottamushenkilöt ovat MEILLÄ töissä! - Anonyymi
https://www.adressit.com/kansalaisadressi_tuulivoima-alueiden_perustamista_vastaan_keminmaassa
Tälläiset hankkeet on pysäytettävä Tervolassakin! - Anonyymi
Ohikulkumatkalla useinkin olemme ruokailleet Mäkipeurassa. Henkilökunta ollut ystävällistä ja ahkerasti touhuilevia.
Torstaina 25.4. olikin sitten ihan muuta. Keitto
oli kylmää, linjasto törkyinen, pöydät likaiset
ja myyjätär kaikkea muuta kuin ystävällinen.
Tylyn oloinen kun mainitsin keitto kylmää.
Asiakkaita ei ollut ruuhkaksi asti. Linjasto törkyinen, pöydät likaiset. Eikä ruokapuolikaan ollut kaksinen. Ainut hyvä kabajuttu/oikea muussi. Pyttipannussaaneemiset ainekset. Munakkaat siihen tuli siinä vaiheessa kun haimme jo jälkkäriä. Jälkkärinä helpoimman kautta eli keksiä kipossa.
Paluumatkalla tarkoituksella ajoimme ohi!!!- Anonyymi
Tarkoitin kanaruokaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986208KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495687Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602703Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072128Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071828- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068