Suomelta lähti maailmanliiga todella hienosti käyntiin!
En muista nähneeni vastaavanlaista torjuntapeliä Suomelta vuosiin, jos koskaan.
Sammelvuon 10 metrin hihapassit olivat myös sellaista herkkua, että aijai...
Katsoitko SINÄ juuri äsken pelattua matsia? Piditkö näkemästäsi? Tuhannen taalan kysymys: pystyykö Suomi haastamaan äsken nähdyllä pelitasolla jopa Brasilian ja Argentiinan?
Kommentteja, kiitos.
Suomi-Portugali...
3
732
Vastaukset
- lentisfani
tosi hienoa peliä ja torjunta oli tosi hyvää. Oivanen torju lähes kaiken. En osaa veikata luulen silti että brasilia voittaa. Menen katsomaan paikan päälle sitä peliä joten toivotaan että suomi voittaa.
- jiippa
Eilen iltasella tuli kateltua Bra-Arg -peliä ja jos Argentiina pelaa yhtä hampaattomasti kuin brasseja vastaan niin en pitäisi minään ihmeenä Suomen voittoa. Brasilia saattaa kyllä olla liian kova pala haukattavaksi mutta toivottavasti Suomelta riittää taisteluhenkeä loppuun asti, tsemppiä! :)
- aleksi-78
Olen katsonut Suomen otteluita vuodesta 1991 asti ja täytyy sanoa, että tällaista peliä en ole koskaan nähnyt. Molemmat kotipelit Portugalia vastaan olivat nautinnollista katsottavaa!
Ja mitä tulee ensi viikonloppuun...itse odotan Urheilukanavan lähetyksiä, kuin kuuta nousevaa! =)
Minulle riittäisi vallan mainiosti pari voittoa Argentiinasta. Antaa Brasilian kyykyttää suomalaisia, mikäli pystyvät siihen. Ainakin näkisimmme laatumatseja.
Aina meillä on ollut hyviä passareita (Kalin, Juvonen, Laurila jne.) mutta kyllä Eskon toimintaa on mahtavaa katsella. Kaverin pelissä ei ole ainoatakaan heikkousta. Syöttökin on viekkaampi kuin miltä näyttää.
Taidan jättää hehkutukset tähän ja pistän peukut pystyyn, että pääsen jatkamaan niitä perjantai-iltana! Alkuperäiseen viestiin saa edelleen vastata, kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51805Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2371306En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?136813Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19726
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93699