HEI!MISTÄ LÖYDÄN NETISSÄ MELPLAYN KOTIKAROKE LEVY 14.KUN EN PÄÄSE SITÄ MISTÄÄN OSTAA...VAI OLENKO NIIN TYHMÄ ETTEN YMMÄRRÄ NÄITÄ SIVUJA..??KERTOKAA KUN TARVITSEN SEN LEVYN.PLEASE.
MISTÄ LÖYDÄN MELPLAYN LEVYN 14 NETISTÄ???
EPÄTIETOINEN...??
51029
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei Melplaylla ole kotikaraokelevyä nro 14.
Tietääkseni vain 1-4.
Pro levy kyllä löytyy.
KIITOS SINULLE TIEDOSTASI...KYLL MÄ LÖYDÄN SEN LEVYN MELPLAYN SIVUILTA MUTTA EN TIEDÄ ONKO SE SIT PELKÄSTÄÄN AMMATTI KÄYTTÖÖN??
Joo Arzi on aivan oikeassa. melkkari 14 on vain ammattikäyttöön tarkoitettu levy. tai oikeastaan on väärin sanoa "vain ammattikäyttöön", sillä tokihan pro levyjä saa soittaa kotonakin. kotikaraokelevyt ovat vain koti (yksityis) käyttöön. no se oli turhaa pätemistä.
siispä asiaan..
Jotkin levytuottajat ovat painaneet ammatti- ja kotilevyt erikseen jotka ovat lähes identtisiä. kotilevyllä saattaa esimerkiksi näkyä videokuvassa varoitusteksti tai muuta vastaavaa mutta kappaleet ovat aivan samat. näin tekee esimerkiksi hevikaraoke ja magnum. Melplay on tuottanut aivan oman kotikaraoke sarjan joilla ei ole mitään tekemistä pro levystön kanssa. ja ammatti levyä ei saa ostettua kotikaraoke hinnoilla vaikka sen vain kotikäyttöön ostaisikin.
Jos nyt en väärin muista niin melpparilta on tullut cliftersin levy kotikaraokena. en sitten tiedä kuinka identtinen se on pro levyn kanssa. tutkikoon ken tahtoo =)
Ihan vain tulevaisuuden kannalta sen verran että ISO KIRJOITUS tulkitaan usein HUUTAMISEKSI.
Kohta joku aloittaa tästäkin aiheesta tosi ison riidan mutta sittenhän aloittaa =D Kokeilkaapa vastustaa kiusausta sanoa oikein pahasti ja ilkeästi tästä minun kommentista. ihan varmaan täällä käy joku jonka on aivan pako päästä avautumaan. paljon vetoo ??
Ja jos satuit vahingossa kykenemään olla kommentoimatta tätä viestiä niin et ainakaan voi ohittaa tätä linkkiä http://www.singerco.com/ sen verran utelias ihminen on aina. mahtaisiko tuo linkki liittyä jotenkin esim laulamiseen?
teit tämän kyllä aika vaikeaksi vastustaa.. toistaiseksi kykenen siihen ja jättäydyn menemästä tolle sivulle.. kun työpaikalla niin epäkiitollista yleisöä=).. enkä huuda;)