eli miten pukeudutte saadaksenne aikuisen vaikutelman itsestänne?itse oon kohta 22-vuotias nainen ja vielä ollaan luultu alaikäiseksi ja pikkuhiljaa alkaa ärsyttämään..
lyhyet parikymppiset(20-25v) naiset
7
1562
Vastaukset
- teinipukeutuja
Mä en edes yritä pukeutua aikuisemmin, siitä yksinkertaisesta syystä että aikuismaiset vaatteet on minusta rumia ja tätimäisiä. Minua ette näe villakangastakissa, jakkupuvussa tai suorissa mustissa housuissa ja paitapuserossa. Ehei. Mä tykkään farkuista, t-paidoista, trikoopuseroista ja minihameista. Sama se, minkä ikäiseksi ihmiset luulee. Viimeksi eilen kysyttiin kaupassa papereita kun ostin muutaman kaljan. Olen 25.
- minä.
olen 21 ja pukeudun myös ns. teinimäisesti!
Papereita kysellään silloin tällöin, mutta eipä se haittaa! - ja ylpeä siitä
Käytä yksinkertaisia, tyylikkäitä vaatteita, ei printtejä tai muita teinimauttomuuksia. Lisää pieniä yksinkohtia koruilla ja näteillä kengillä ja laukuilla.
- haluta sellaista mitä ei ole?
Samoin mulla kuin aikaisemmilla, eli en pyri näyttämään vanhemmalta. Papereita kysellään, mutta so what?! En pyri näyttämään muulta kuin itseltäni... miksi pyrkisin? 20 vuotta löytyy ikää.
- MissPositiivi
Luultavasti minä sitten näytän vanhemmalta koska minulta ei ole kysytty papereita enää piiitkään aikaan ( tarkoittaen moneen vuoteen)vaikka olen 25. Yleensä meikkaan arkimeikin kevyeksi( puuteeri, ripsiväri, kulmakynä ja joskus poskipuna). Työni puolesta joudun käyttämään asiallisia vaatteita ja ehkä luonnoltani olen klassiseen malliin sopivaa tyyppiä, mutta harvoin silti vapaalla käytän jakkupukuja. Yleensä sitä vaan tahtoo töiden jälkeen sujauttaa ihtensä farkkuihin ja toppiin:)
Minä olen 21, ja käytän myös noita ns. teinivaatteita. Enkä koita näyttää aikuisemmalta. En missään tapauksessa suostuisi lähtemään jakkupuku- tai muuten vaan tätivaatelinjalle sen takia, että näyttäisin vanhemmalta, vaikka lähes joka baariin astuessa papereita kysytäänkin. Enkä koita väkisin käyttää korkokenkiä näyttääkseni 157 senttiäni pidemmältä, enkä myöskään koita tätimäisellä meikillä itseäni vanhentaa. Olen tyytyväinen!
satulii kirjoitti:
Minä olen 21, ja käytän myös noita ns. teinivaatteita. Enkä koita näyttää aikuisemmalta. En missään tapauksessa suostuisi lähtemään jakkupuku- tai muuten vaan tätivaatelinjalle sen takia, että näyttäisin vanhemmalta, vaikka lähes joka baariin astuessa papereita kysytäänkin. Enkä koita väkisin käyttää korkokenkiä näyttääkseni 157 senttiäni pidemmältä, enkä myöskään koita tätimäisellä meikillä itseäni vanhentaa. Olen tyytyväinen!
Lempivaatteeni on kirkkaansininen, isolla superman logolla varustettu t-paita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665565Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti932902- 2742591
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362439Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä212150Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611734Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai571313Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131193- 881155
- 901136