eli miten pukeudutte saadaksenne aikuisen vaikutelman itsestänne?itse oon kohta 22-vuotias nainen ja vielä ollaan luultu alaikäiseksi ja pikkuhiljaa alkaa ärsyttämään..
Vastaukset 7
- teinipukeutuja
Mä en edes yritä pukeutua aikuisemmin, siitä yksinkertaisesta syystä että aikuismaiset vaatteet on minusta rumia ja tätimäisiä. Minua ette näe villakangastakissa, jakkupuvussa tai suorissa mustissa housuissa ja paitapuserossa. Ehei. Mä tykkään farkuista, t-paidoista, trikoopuseroista ja minihameista. Sama se, minkä ikäiseksi ihmiset luulee. Viimeksi eilen kysyttiin kaupassa papereita kun ostin muutaman kaljan. Olen 25.
- minä.
olen 21 ja pukeudun myös ns. teinimäisesti!
Papereita kysellään silloin tällöin, mutta eipä se haittaa! - ja ylpeä siitä
Käytä yksinkertaisia, tyylikkäitä vaatteita, ei printtejä tai muita teinimauttomuuksia. Lisää pieniä yksinkohtia koruilla ja näteillä kengillä ja laukuilla.
- haluta sellaista mitä ei ole?
Samoin mulla kuin aikaisemmilla, eli en pyri näyttämään vanhemmalta. Papereita kysellään, mutta so what?! En pyri näyttämään muulta kuin itseltäni... miksi pyrkisin? 20 vuotta löytyy ikää.
- MissPositiivi
Luultavasti minä sitten näytän vanhemmalta koska minulta ei ole kysytty papereita enää piiitkään aikaan ( tarkoittaen moneen vuoteen)vaikka olen 25. Yleensä meikkaan arkimeikin kevyeksi( puuteeri, ripsiväri, kulmakynä ja joskus poskipuna). Työni puolesta joudun käyttämään asiallisia vaatteita ja ehkä luonnoltani olen klassiseen malliin sopivaa tyyppiä, mutta harvoin silti vapaalla käytän jakkupukuja. Yleensä sitä vaan tahtoo töiden jälkeen sujauttaa ihtensä farkkuihin ja toppiin:)
Minä olen 21, ja käytän myös noita ns. teinivaatteita. Enkä koita näyttää aikuisemmalta. En missään tapauksessa suostuisi lähtemään jakkupuku- tai muuten vaan tätivaatelinjalle sen takia, että näyttäisin vanhemmalta, vaikka lähes joka baariin astuessa papereita kysytäänkin. Enkä koita väkisin käyttää korkokenkiä näyttääkseni 157 senttiäni pidemmältä, enkä myöskään koita tätimäisellä meikillä itseäni vanhentaa. Olen tyytyväinen!
satulii kirjoitti:
Minä olen 21, ja käytän myös noita ns. teinivaatteita. Enkä koita näyttää aikuisemmalta. En missään tapauksessa suostuisi lähtemään jakkupuku- tai muuten vaan tätivaatelinjalle sen takia, että näyttäisin vanhemmalta, vaikka lähes joka baariin astuessa papereita kysytäänkin. Enkä koita väkisin käyttää korkokenkiä näyttääkseni 157 senttiäni pidemmältä, enkä myöskään koita tätimäisellä meikillä itseäni vanhentaa. Olen tyytyväinen!
Lempivaatteeni on kirkkaansininen, isolla superman logolla varustettu t-paita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211361- 661277
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331251- 1081235
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94967Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 86878
- 45861
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66801Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50696- 43666
- 58653
- 70646
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123602- 67576
- 52564