Mistä saisi ostettua ylätaljan tai muun ojentajien treenauslaitteen?
mistä ojentajalaite?
SP.
6333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ojentajia saat tehokkaammin ja halvemmin treenattua ihan käsipaino(i)lla ja ylätaljan liikkeenä korvaa leuanveto. prisma ja citymarket myy molempia.
kovasti olen yrittänyt käsipainoilla niitäkin treenata, mutta jotenkin se liikerata ei mene mun päähän millään :( Salilla kun kävin niin tein aina ylätaljalla ojentajia, mutta lopetin salilla käymisen pari viikkoa sitten, niin nyt hankin kotia laitteet
voit toki tehdä ojentajia myös tangolla, ja se edelleen tulee halvemmaksi, etenkin jos samat painokiekot käy sekä käsipainotankoon että levytankoon. ehdottomasti suosittelen kyllä treenaamaan ne liikeradat koska siinä vahvistuu samalla stabiloijalihakset (mitä taljassa ei tapahdu) eli on tehokkaampaa. www.wrange.fi myy sekä taljoja että painoja, tosin cm ja prisma tankosarjoja halvemmalla.
kyllä ne painot käy käsitankoihin ja penkkitankoonkin :) kun sarjana ne ostin. pitäisi vaan ostaa lisää painoja kun tuossa ei ole kuin 75kg tangon kanssa. No pitää sitten opetella se liikerata niin tulee halvemmaksi. Kiitos linkistä ja opastuksesta
teetkö 75 kilolla ranskalaista punnerrusta vai mitä kun ei painot riitä?
teen myös penkkiä tuolla samalla tangolla, niin siihen ei riitä ne 75kg alkuunkaan