Kouluruoka on ollut aina todella hyvää,tilliliha ja kaalipata eritoten...en vitsaile,pidän kaalista. Parempaa laitosruokaa sain toki armeijassa, voisin melkeinpä kehua parolannummen sapuskoita ravintolatasoisiksi...ja sitä ihanuutta kesti 362 päivää ja kolme kertaa päivässä sai aterioida (klo 06.15,10.45 ja 16.15)ja sitten kaupanpäälle iltapala vielä...nam nam.
nam
make
3601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaikki tietävät sen, kouluruoka on Hyvää.
Omia suosikkiruokiani oli peruskoulussa ja lukiossa kaalilaatikko. Harvoja ruokalajeja oli, joita en olisi syönyt. Melkein kaikki olivat vähintäänkin kelpoja.
Meidän kunnan ala-asteella on tosi pahaa ruokaa, kinkkukiusaus on velliä ja kukaan ei pidä muutamista ruoista. Kastikkeet ovat liian imeliä. Onneksi joskus tulee eteen jotain hyvää, kuten makaroonilaatikko... toivottavasti ylä-asteella on parempaa ruokaa, siirryn nyt sinne.