Minkälaista aluetta otsikon alueet on?Rauhaisaa vai levotonta?
Tervaharju/Kyllikinraitti
13
2391
Vastaukset
- älä muuta sinne!
opiskelijoita, juoppoja ja narkkareita=(
- tulijainen
opiskelemaan tuun itsekin mutta perhettä on.. miten muuten Kemi, pahakin huumeongelma kaupungissa?
- PALJAS JALKA KEMILÄINEN
KYLLÄ NIITÄ JUOPPOJA JA NARKKAREITA LÖYTYY VARMAAN KAIKISTA KAUPUNGIN OSISTA ,EI AINOASTAAN TERVAHARJULTA.OLEN ASUNUT TERVAHARJULLA 40-VUOTTA ENKÄ OLE TAVANNUT YHTÄÄN NARKKARIA.RAUHALLINEN ASUIN YMPÄRISTÖ LÄHELLÄ KESKUSTAA.
- Punainen paronitar
Itse asun Kyllikinraitilla ja hyvin on pärjätty. Ei ollut ollenkaan sellainen alue millaiseksi sitä väitettiin. Rauhallista on...eikä harvinaiset kotibileetkään ole hermoja raastavia.
Tämä tieto koskee sitten vain Kyllikinraitti 5-7 aluetta...toisesta ei ole tietoa - pyöräilijä_m
Tere tulemast vaan opiskeleen Kemiin.
Ei Kyllikinraitin alue ole mikään paha paikka, vaikka niin jotkut väittävätkin.
Eikä täällä ole huume ongelmat sen isompia kun muuallakaan suomessa. Tosin parkkipaikkojen suhteen on kyllä oltava tarkkana, niissä ei tahdo ajoneuvot säilyä ehyenä. - jhb
se on hyvää aluetta asua, itse asunu siellä ikäni eikä ongelmia ole suuremmin ollut, paljon pahempiakin paikkoja löytyy, tervetuloa kemiin
- perheellinen
Itse asun kyllikinraitilla jo kolmatta vuotta perheeni kanssa. Ei valittamista. Ainakin meidän pihapiiri on rauhallinen (Kyllikinraitti 13-15). Autoihin tosin on murtauduttu useanpaankin otteseen tuolla parkkiksella. Mutta muuten kaikki ok!!
Tervetuloa!!! - voi mahtua Kyllikinraitin
perheellinen kirjoitti:
Itse asun kyllikinraitilla jo kolmatta vuotta perheeni kanssa. Ei valittamista. Ainakin meidän pihapiiri on rauhallinen (Kyllikinraitti 13-15). Autoihin tosin on murtauduttu useanpaankin otteseen tuolla parkkiksella. Mutta muuten kaikki ok!!
Tervetuloa!!!..kokoisiin kämppiin?! Soluasunnoiksi tehtyjä, huhh huh.. ahdistaa jo ajatuskin..
Huumeheppuja on, ja musiikki pauhaa. Mut se pitää vaan tajuta,että jos opiskelijakämppään muuttaa, että sielä niitä juhlia pidetään! Ettei tarvii jälkikäteen naakattaa. - perheellinen
voi mahtua Kyllikinraitin kirjoitti:
..kokoisiin kämppiin?! Soluasunnoiksi tehtyjä, huhh huh.. ahdistaa jo ajatuskin..
Huumeheppuja on, ja musiikki pauhaa. Mut se pitää vaan tajuta,että jos opiskelijakämppään muuttaa, että sielä niitä juhlia pidetään! Ettei tarvii jälkikäteen naakattaa.Kolmiossa mahtuu kyllä tämä perhe asustaan ihan hyvin. Eikä ahista.
- Anonyymi
voi mahtua Kyllikinraitin kirjoitti:
..kokoisiin kämppiin?! Soluasunnoiksi tehtyjä, huhh huh.. ahdistaa jo ajatuskin..
Huumeheppuja on, ja musiikki pauhaa. Mut se pitää vaan tajuta,että jos opiskelijakämppään muuttaa, että sielä niitä juhlia pidetään! Ettei tarvii jälkikäteen naakattaa.On kyllä aika ahtaan näköisiä nuo kämpät ja vuokrat näyttää olevan meleko korkeet kun oikotieltä kattelin äsken. Minkälaista on asua kyllikinraitti 17 tai 19?
- irvi
Itse olen asustellut Kyllikinraitilla (15) jo pitemmän aikaa. Ei mitään valittamista. Viikonloput sujuu ihan rauhallisesti eikä ne vähäiset kotibileet häiritse ollenkaan. Suosittelen kyllä. Vuokra ei päätä huimaa (sis. veden ja sähkön). Lyhyt matka keskustaan ja kaupat yms muut palvelut löytyy ihan vierestä. Totta kuitenkin on se että parkkipaikalla ajoneuvoihin ikävä kyllä on murtauduttu usein (myös omaani). Enemmän kuitenkin positiivista mainittavaa tästä alueesta löytyy.
- paikka on
rosvoja täynnä
- tuo
Huume heppuja liikkuu, nimen omaan 15:sta alueella. Ja pyöriä varastetaan ym. ilkivaltaa ja kovalla soitettua musiikkia. Asunnot on tehty soluasuttaviksi, joten ei tilaratkaisuissa hurraamista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061738
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621173
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216858- 130780
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728