Suomi-Ruotsi maaottelu

Kumpi voittaa

Vai oliko toisin päin. Onko suomipojat ja tytöt joukkueena ylivoimaisia, vai olemmeko jäämässä pysyvästi ruotsalaisten tallaamaksi. Minä kyllä kannustan Suomea ja toivon meille niukkaa voittoa ja jännityksen laukeamista viimeisessä ottelussa.

3

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaisakin

      Suomen vihaaja Lasse Anrell on tulossa suomeen katsomaan Suomi-Svenskit maaottelua.Laita terveisiä [email protected]

      • Kaikki peliin

        Suomalaiset kannustamaan omiamme stadionille! Ekakertalaisena olen lähdössä paikanpäälle ystävättäreni kanssa ja yritämme omalta osaltamme saada tunnelmaa kohoamaan ja suomalaisia voittoon.


    • ihmettelevä penkkiurheilija

      On tosi kummaa kun on kuulemma maaottelu ollut tämä viikonloppu, mutta telkkarista ei tule pätkääkään siitä suuresta tapahtumasta!!Perjantaina tais jotain tulla mutta siihen se jäi!Miten voidaan verovaroilla kustantaa treenit ym. urheilijoille, mutta ei näytetä miten niill menee kisoissa. Pettynyt. Joku kuitenkin rahastaa niillä urheilijoilla mutta meille veronmaksajille ei heru paljon mitään.
      Urheilutapahtumat kansalle!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3414
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1901
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1279
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      133
      1127
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      100
      1033
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      964
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      68
      961
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      925
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      899
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      830
    Aihe