Uskooko joku oikeasti horoskooppeihin? Mitä jos syntyy etuajassa (niinkuin minä) tai myöhässä tai joutuukin keisarinleikkaukseen? Päteekö samat asiat silti?
Jos minulta kysytään horoskooppia, vastaan AB Rh . Mielestäni veriryhmä on niin paljon tärkeämpi tieto.
pseudotiedettä
6
725
Vastaukset
- sinulla ei taida tekemistä
kannattaisi ottaa vaikka historian kirja käteen
- eräs tyttönen
Minua on pitempäänkin mietityttänyt tämä, että horoskoopit ovat niin laajalle levinneitä. Ns. sivistysvaltiossakin niitä painetaan lähes joka lehteen.
- googleen
sana spåralogia.
- eräs tyttönen
että tuossa sporalogiassa ennustettiin Helsingin rautatieaikataulujen mukaan. Kirjoitin muuten tuon alkup. viestin ASTROLOGIA- palstalle ja se SIIRRETTIIN sieltä!
- kehittäjänsä
eräs tyttönen kirjoitti:
että tuossa sporalogiassa ennustettiin Helsingin rautatieaikataulujen mukaan. Kirjoitin muuten tuon alkup. viestin ASTROLOGIA- palstalle ja se SIIRRETTIIN sieltä!
Nils Mustelinin mielestä ihmisen kohtalon ennustajana ratikan sijaintipaikka syntymähetkellä on yhtä luotettava, kuin horoskooppikin
- asia tuli mieleen
kehittäjänsä kirjoitti:
Nils Mustelinin mielestä ihmisen kohtalon ennustajana ratikan sijaintipaikka syntymähetkellä on yhtä luotettava, kuin horoskooppikin
Mutta niiden liikkeitä on todella vaikea tietää. Nopeudet linjoilla vaitelevat ja ne eivät todellakaan aina kulje aikataulujen mukaan.Ajavat kolareita ja menevät rikki. Ja entäs jos vaunu 96 korvataankin esim vaunulla 111 eräänä päivänä. Ihmisen kohtalo on aivan eri. Puhumattakaan uusista matalalattiavaunuista joista varmaan koituu epäonnea monille. Sen verran epälotettavia ne ovat. HKL leikkii ihmisten kohtaloilla kun ei heti luovu näistä epäonnisista tekeleistä.
Kannattaisi perustaa spåranominen tutkimuslaitos joka pistäisi muistiin spårien liikkeet sekunnin ja metrin tarkkuudella. Gps-paikannuksella tämä kai onnistuisi. Siten saisimme tarkkaan selvitettyä ihmisten kohtalot. Vanhojen aikataulujen perusteella on turha enää yrittää ennustaa mutta tulevaisuutta varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa38410036Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956364Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3986071SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614431Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä13738Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien873308Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal933265Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en643046Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,73028Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr102972