Uskooko joku oikeasti horoskooppeihin? Mitä jos syntyy etuajassa (niinkuin minä) tai myöhässä tai joutuukin keisarinleikkaukseen? Päteekö samat asiat silti?
Jos minulta kysytään horoskooppia, vastaan AB Rh . Mielestäni veriryhmä on niin paljon tärkeämpi tieto.
pseudotiedettä
6
731
Vastaukset
- sinulla ei taida tekemistä
kannattaisi ottaa vaikka historian kirja käteen
- eräs tyttönen
Minua on pitempäänkin mietityttänyt tämä, että horoskoopit ovat niin laajalle levinneitä. Ns. sivistysvaltiossakin niitä painetaan lähes joka lehteen.
- googleen
sana spåralogia.
- eräs tyttönen
että tuossa sporalogiassa ennustettiin Helsingin rautatieaikataulujen mukaan. Kirjoitin muuten tuon alkup. viestin ASTROLOGIA- palstalle ja se SIIRRETTIIN sieltä!
- kehittäjänsä
eräs tyttönen kirjoitti:
että tuossa sporalogiassa ennustettiin Helsingin rautatieaikataulujen mukaan. Kirjoitin muuten tuon alkup. viestin ASTROLOGIA- palstalle ja se SIIRRETTIIN sieltä!
Nils Mustelinin mielestä ihmisen kohtalon ennustajana ratikan sijaintipaikka syntymähetkellä on yhtä luotettava, kuin horoskooppikin
- asia tuli mieleen
kehittäjänsä kirjoitti:
Nils Mustelinin mielestä ihmisen kohtalon ennustajana ratikan sijaintipaikka syntymähetkellä on yhtä luotettava, kuin horoskooppikin
Mutta niiden liikkeitä on todella vaikea tietää. Nopeudet linjoilla vaitelevat ja ne eivät todellakaan aina kulje aikataulujen mukaan.Ajavat kolareita ja menevät rikki. Ja entäs jos vaunu 96 korvataankin esim vaunulla 111 eräänä päivänä. Ihmisen kohtalo on aivan eri. Puhumattakaan uusista matalalattiavaunuista joista varmaan koituu epäonnea monille. Sen verran epälotettavia ne ovat. HKL leikkii ihmisten kohtaloilla kun ei heti luovu näistä epäonnisista tekeleistä.
Kannattaisi perustaa spåranominen tutkimuslaitos joka pistäisi muistiin spårien liikkeet sekunnin ja metrin tarkkuudella. Gps-paikannuksella tämä kai onnistuisi. Siten saisimme tarkkaan selvitettyä ihmisten kohtalot. Vanhojen aikataulujen perusteella on turha enää yrittää ennustaa mutta tulevaisuutta varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,715007Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk383785Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253378- 812377
- 241909
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271581Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3531565Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401542Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔151475Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?331340