moi
onko kukaan saanu pilates ohjelman avulla ihoa kiinteytymään vatsan ja jenkkakahvojen kohdalta? tämä kysymys siis synnyttäneille joille on jäänyt ihosta muodostuvat vatsamakkarat jotka eivät lähde muiden synnytyskilojen kanssa.
itse synnytin 4kk sitten..olo on muuten mainio ja kiloja kropassa enää 4 ylimäärästä (ennen raskautta 52kg, pahimmillaa 70kg ja nyt 56kg) vatsa on tosi pahan näköinen..arpiin pilates ei auta tiedän sen mutta lähteekö ihosta muodostuva vatsamakkara..aloitin ohjelman eilen pilates for dummies ohjelmalla jossa selitetään tarkalleen mitä pitää tehdä englanniksi.toinen ohjelma mitä teen pari kertaa päivässä on 8minuutin abs pilates..8minuuttia vatsalihasliikkeitä putkeen..
toinen kysymys on että käytetäänkö pilateksessa paljon niskalihaksia? vai teenkö liikkeet väärin sillä niskani on todella kipee..tuntuu että suurinosa liikkeistä tehdään niskalihaksien kanssa..vai pitääkö se tuntua tältä alotteliasta?
video pilates for dummies löytyy netistä osoitteesta http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=24F02DD273DC3111 ilmaiseksi..on noin 300mb kokoinen tiedosto..
tuloksia mammalle
äiti06+p
1
1275
Vastaukset
- Guru
Hei mamma! Kiinnitin huomiota viestiisi, jossa sanoit että saat pilateksesta niskakipuja... Nyt olet tehnyt kyllä jotain perusteellisesti väärin, sillä pilateksen tulisi päinvastoin rentouttaa niskaa ja aktivoida kaulan lihaksia.
Muistathan aina liikkeissä laskea hartiat alas, pois korvista? MYÖS selkälihasliikkeissä?!
Muistathan vetää napaa kiinni selkärankaan koko ajan , etenkin uloshengityksessä? Muistathan ylipäätään hengittää koko liikkeen ajan?
Toivottavasti aloitit pilateksen ohjatusti, itsenäisesti pilatesta on aika vaikea opetella tekemään oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1559829Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1297942Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi27501Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2607482Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1216162Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k875957Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j535752Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit944831Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja112977Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist541414