grilli-pizzeria chili/ Kuortti

menkää sinne

Pertunmaalla jossain valtatien varrella on tuollainen paikka. Ohikulkiessammme ajateltiin pistäytyä syömään pikkunälkäämme hampurilaiset.
Ikinä ennen hampurilainen ei ole ollut niin hyvää! Suosittelen kaikille ohiajaville, vähän tulisemmasta mausta pitäville. Jauhelihapihvi oli toodella hyvää, ei ollut sellainen teollisuuspihvi kuin yleensä hampurilaisissa.
Sääli meille kaukana asuville.

8

7535

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kotikulinaristi

      Monesti ohi ajanut, enkä ole "uskaltanut" käydä mutta nyt täytyy kokeilla niin tietää mistä puhuu

      • Joku outo

        Viime vuonna oltiin, ja nyt taas kävimme siellä. Hampurilaisia en ole siellä syönyt, mutta pizza on ihan parasta! Nyt jopa myyjänä toimi Agnes Pihlava Idols 2:sta, hän oli todella iloinen ja asiakaspalveluhenkinen myyjä! Suosittelen kaikille Chiliä!


      • hyvän ruuan ystävä
        Joku outo kirjoitti:

        Viime vuonna oltiin, ja nyt taas kävimme siellä. Hampurilaisia en ole siellä syönyt, mutta pizza on ihan parasta! Nyt jopa myyjänä toimi Agnes Pihlava Idols 2:sta, hän oli todella iloinen ja asiakaspalveluhenkinen myyjä! Suosittelen kaikille Chiliä!

        Sama omistaja pitää nykyään grilli-pizzeria Espoon Mankkaalla


      • zoorz
        hyvän ruuan ystävä kirjoitti:

        Sama omistaja pitää nykyään grilli-pizzeria Espoon Mankkaalla

        Wingsit toimii. Loistavaa että tuli myös Espooseen.


      • Anonyymi

        Kioskin pitäjän mainos puffi.


    • Chilisss
    • Anonyymi

      Valitettavasti en käy enää toista kertaa, heidän 5 euron jättihampurilaisensa jota mainostetaan 200 gramman pihvillä, niin on pienempi kuin burger kingin 3 euron tuplajuustohampurilainen.

    • Anonyymi

      Omistajahsn vaihtui jo vuonna 2013 ja samalla laski ruuan taso kuin lehmän häntä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe