Ajoin tänään Eläintarhan yleisurheiluradalla yhdessä tunnissa 52.340m, Inseralla. Oletteko kokeilleet vastaavaa?
1 tunnin ajo
asiantuntija
121717
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
en mä juoksu radalla mutta pojat kun olivat harjoittelemassa motokrossia niin sillä radalla pääsin bilteman maastopyörällä 49km 680 m
vajaassa tunnisa kunnes ketjut loppuivat
Aika ihmeellistä, että jätkä teki uuden maailman ennätyksen, mutta mutta ja mutta kerro mihin aikaan olit siellä ajelemassa, koska olin siellä jokusen tunnin itsekin paikalla, enkä nähnyt ketään Insera/yotsemato kuskia siellä???!!!!
Ettet puhuis paskaa, niin, että suunpielistä valuu se.
Miten äijä on vaihtanut Yotseminen Inseraan ? Onko polkupyörätukku parasliike taivaanpäällä nyt Biltemä ihan arsesta!!!!!!!!!!!!!!
Minä kiskon susta ohi isoäidin 50 luv Helkamalla.. revi siitä.
Vähän epäilyttää toi?
Minä en kyllä tollaiseen pysty vaikka minulla on aika-ajon kultamitalleja maantiepyöräilystä. Minun mielestä Eläintarhankenttä on pirun huono paikka pyöräilyyn, koska on paskat parkipaikat ja huonot pukkarit.
Useimmat saavat tyydytystä seksistä ja toiset, kuten tämä tapaus valehtelusta.
Olen etsinyt sinua Boris Mihailovits jo kauan. Tule kotiin, kokeet ovat vielä kesken. Valtion myönnetyt avustukset ovat poikki, koska karkasit.
Pyri lähimpään konsulaattiin ja pyydä diplomaattikyytiä Torille, olemme vastassa. Älä antaudu poliisille, koska silloin sinut lähetetään koekäyttöön Nasalle.
Äläkä paljasta kaikkia tekojasi länsimaille, ne ovat tieteellisiä ja salaisia kokeita.
Odotamme sinua, Yuri-isäsi, Vladimira-äitisi ja ne 1000 lääkäriä jotka ovat sinua hyväksikäyttäneet.
...olisit ajanut edes kokonaisen kierroksen. Insera muuten voitti TM-lehden halpispyörien vertailun kirkkaasti...
Vai ajoi poika 52 metriä tunnissa. Se on jo aika kova vauhti. Sittenkö kaaduit vai minkä vuoksi et jatkanut? :(
tarkoittavat eri tilanteissa eri asioita.
52.340m on eri asia kuin 52,340m. Usein käynti optikolla riittää, tai sitten takaisin alakoulun penkille.
Pisteestä tuhaterottimena: "Menettelyä ei voi suositella senkään takia, että se saattaa sekaantua englannin kielen käytäntöön, jossa piste erottaa kokonaisosan desimaaleista ja joka on yleistynyt suomenkielisissäkin teksteissä. Voi olla hyvin vakavaa, jos kirjoittaja tarkoittaa ilmaisulla 1.005 tuhattaviittä mutta lukija ymmärtää sen yhdeksi kokonaiseksi ja viideksi tuhannesosaksi (1,005)."
Näinhän tässä juuri pääsi käymään! Nyt heti Kansalaisopistoon suomen kielen alkeiskursseille!
http://www.cs.tut.fi/~jkorpela/kielenopas/4.11.html#luvun-ryhm
Hyi hyi hyi!
Terveisin
Virallinen Valvoja
Visa laskussani piti maksaa 1.295,50€ ei 1295,50€.
Mutta käytäntö on näköjään muuttunut.
Kohta varmaan uutisetkin alkavat virallisesti kympiltä eikä kymmeneltä.
Kolmen euron ostoksestahan saa vitosella maksaessa takaisin kakkosen...
Sekin on varmaan kohta virallista.
Toisaalta onhan kieli jonkun verran jo muuttunutkin Runebergin päivistä.
Minulla meni nopeammin; käytin siihen vain 55 minuuttia.