Tuleeko puolukkaa??

Pohjoisen asukkaillta kysyisin tuleeko Länsi-Lappiin tai Itä-Lappiin puolukoita tänä syksynä?
Varsinkin Ylläksen, Sallan, Kuusamon ja Vuokatin seudut kiinnostavat. Samalla voisi matkailla y.m
2434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luvassa keskiverto sato.

Äänestä

tulee Inarin kuntaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pohjois-Suomeen kirjoitti:

Pohjoisen asukkaillta kysyisin tuleeko Länsi-Lappiin tai Itä-Lappiin puolukoita tänä syksynä?
Varsinkin Ylläksen, Sallan, Kuusamon ja Vuokatin seudut kiinnostavat. Samalla voisi matkailla y.m

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu