Ketä kiinnostaa

alvarii

Ketä kiinnostaa väsyneet yleisurheilun EM-skabat?

Yleisurheilu on tullut tiensä päähän, turha
televisoida kilpailuja jota kukaan ei kattele!

4

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Historian havinaa

      Vieläpä kahdella selostajalla maalaisille näitä mennen ajan räkä poskella kisoja selostetaan, eipä noissa tosiaan hohtoa ole mutta ilmeisesti jossain böndellä mielä vahat jäykkäniska mummot ja vaarit kisoja katsoo kun muustakaan urheilusta eivät ymmärrä, tuskin tietävät, että Paavo Nurmikin on jo kuollut.

      • Marienhof

        Yleisurheilu on suosittua maailmalla toisin kuin joku jääkiekko.


      • 3000E
        Marienhof kirjoitti:

        Yleisurheilu on suosittua maailmalla toisin kuin joku jääkiekko.

        Ketä kiinnostaa kattella polvihousuissa luistelevia huonokuntoisia palleroita, joiden sijoitus muutettuna yksilötasolle on jossain 200 huonommalla puolella. Tätähän on esim. jääkiekon
        mestaruussarjan seuraaminen.
        Toista on katsella maanosan parhaita saamalla viivalla ja aina lopussa 8-12 parasta ottaa mittaa toisistaan, yksikään luuseri ei siinävaiheessa ole mukana, vaan kaikki oikeita huippu-urheilijoita.


      • vastakain asettelu

        Jääkiekko vs. yleisurheilu, olen sen huomannut kotikaupungissanikin. Jääkiekkoa on ihan kiva seurata, se on totta. Mutta kyllä yleisurheilu on helevetisti arvostetumpi, maailmanlaajuisesti. Kuinkahan moni maailmalla tuntee esim. nimen Jarkko Ruutu? Pitkämäen tuntijoita on vähintään triplasti.

        Jääkiekossa voi piiloutua kaverin selän taakse, mutta yleisurheilussa pitää olla hyvä! Vai onko esim. Mikko Koivun suoritus yksilötasolla olympialaisissa kovempi, kuin Pitkämäen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      524
      6672
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      321
      2506
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      1994
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      127
      1196
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      30
      1122
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1104
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      80
      930
    8. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      909
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      905
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      40
      780
    Aihe