Minun jakeluuni ei mene että miten voi kauden pääkisan juuri niukasti hävinneenä mennä naama virneessä naureskelemaan kilpakumppanilleen!!
Pitkämäki taputteli Thorkildseniä olkapäälle ja hauskaa oli. Kertoi tasan tarkkaan latauksen määrästä!!! EIHÄN TUOLLAISELLA VELLIHOUSU ASENTEELLA VOITA!
Muistakaapa Seppo Rätyä tms voittajatyyppiä... kirosanat sinkoili kun lataus purkautui häviön jälkeen. MUTTA silloin ladattiin akut seuraavaan kisaan!
VELLIHOUSUA TOIMINTAA!!
Pitkämäki taputteli Thorkildseniä olkapäälle ja hauskaa oli. Kertoi tasan tarkkaan latauksen määrästä!!! EIHÄN TUOLLAISELLA VELLIHOUSU ASENTEELLA VOITA!
Muistakaapa Seppo Rätyä tms voittajatyyppiä... kirosanat sinkoili kun lataus purkautui häviön jälkeen. MUTTA silloin ladattiin akut seuraavaan kisaan!
VELLIHOUSUA TOIMINTAA!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
mene helvetissä näyttämään seuraaviin kisoihin ,miten heitetään !Teräshousu.
minusta se on merkki siitä että on oikea urheilija ja asenne jos osaa onnitella ja käyttäytyä hyvin kilpakumppania kohtaan vaikka se olisikin voittanut. ihailen!
Ei se oo niin vakavaa! tämä on ''vain'' yleisurheilua!
Ja itte ainakin jos olisin ollu heittämäs niin onnittelisin voittajaa enkä kiroaisi ku meni kisat huonosti!
Tämän olisi sitä paitsi tarkoitus olla viihdykettä yleisölle.
Noo sanotaan, että hopea ei ole häpeä. Mä kyl tykkäsin tosta Thorkildsenista, sympaattinen norjalainen osaa ottaa lunkista ja voittaa silti, mikä oli kyllä arvattavissa. Tero paran hermot ei näköjään kestäneet, poju tarvii vähän enemmän aggressiivisuutta (mokoma on liian rauhallinen ja ilmeetön) ja ennen kaikkea kokemusta. Sillä norskilla oli kyllä enemmän etumatkaa arvokisoista. Mutta hopea ei ole häpeä kun häviää hyvälle kilpailijalle, joka oli tässäkin kisassa vakuuttavampi. Ei auta muu kuin taputus selkään ja jokaista kilpailijaa kuuluu onnitella. Mutta Räty on poikkeus! ;) (Saksa on todellakin paska maa!) ;D
HAHAHHAHAHHAHAHHAHAHAHAHHAH!!! mä nauran sulle itteni kuoliaaks. HHAHAHHA LOLLLLLLLLLLLLLLLL! tottakai teron pitäåä olla ilonen andreassin puolesta xD koska andreas on NIIIIIN ihanan
KIITOS TERO kun toit meille suomalaisille edes yhden mitalin.
Tero otappa oppia kilpailun aikana Rädystä ja Kinnusesta niin eiköhän tulokset parane.