Voihan ihmisen käsi tuota Porttilaa! Eikö Maikkarilla todellakaan ole edelleenkään oikeasti hyviä urheilutoimittajia?
Kaikki muistavat: Kukkonen(kuuppa), Lindegren(tollo), Silolahti("Jatserman"), Mennander(huumorintajuton), Haajanen(sössöttäjä), Sasha(huumorintajuton) Kyllönen(tyhmä Mika-fani), Saukkonen(Anu), F1-Saari("hallintopäällikkö Kimi-Matias & Oviedon ihmisohjus") mäkihyppy-Uotila(idiootti hehkuttaja). Mutta ainoa, joka pysyy aina kehissä on maailman suurimmat silmäpussit omaava Porttila!
Tuo muka-asiantuntija on fanaattinen hängöraundi ja per*eennuolija, joka yrittää päteä kaikessa omilla johtopäätöksillä.
Olipa saanut haalittua Teron haastattelun taustalle vertaisiaan typeriä kännisiä faneja, jotka piiloituivat välillä lippujen taakse ja huusivat jotain epämääräistä: "HOPPEEJOPPEENOPPEEKOPPEELOPPEETOPPEE!" Siis mitä vit*ua?
MTV3-urheilu = Porttila
5
614
Vastaukset
- Tahko Pihkala
Vaikuttaa, että arvon urheiluhullulle ei kelpaa kukaan selosta, A) mene itse selostaamaan, B) olet väärässä maassa mene Venäjälle tai Ruotsiin.
- silmäpussi-fani
Etkö parempaa keksinyt? Kuulut ilmeisesti siihen porkukkaan, jolle on aivan sama osaako selostaja selostaa. Teitä on aivan liikaa Suomessa! Venäjästä en tiedä, mutta kyllä Ruotsissa tämäkin osataan paremmin...
Eihän täällä mettänperällä tarvitse kuin osata lyödä pesäpalloa tai nakata keihästä, puhumaan ei saa*ana selevinpäin ruveta, akkain touhua! - Tahko Pihkala
silmäpussi-fani kirjoitti:
Etkö parempaa keksinyt? Kuulut ilmeisesti siihen porkukkaan, jolle on aivan sama osaako selostaja selostaa. Teitä on aivan liikaa Suomessa! Venäjästä en tiedä, mutta kyllä Ruotsissa tämäkin osataan paremmin...
Eihän täällä mettänperällä tarvitse kuin osata lyödä pesäpalloa tai nakata keihästä, puhumaan ei saa*ana selevinpäin ruveta, akkain touhua!Kuule lapsukainen minä seurasin jo 1952 olympialaisia radiosta ja on noita kilpailuja tullut seurattua niin Suomessa kun ulkomailla .... kyllä nämä minulle kelpaavat.
Muuten maailman pienimällä miehellä on pussit silmien alla Porttilalla ne ovat siellä missä pitääkin.
Tuossa paatoksessasi on jotain samaa, kun saimme lukea presidenttimme Tarjan valinnasta, että hän ruma, vanha ja lihava....epäedustava...ei siis mikään teiniprinsessa.
Jos ottaa YLE ja Maikkari pattiin, seuraa Eurosporttia tai katso muita taivaskanavia ja heidän urheiluohjelmiaan. - silmäpussi-fani
Tahko Pihkala kirjoitti:
Kuule lapsukainen minä seurasin jo 1952 olympialaisia radiosta ja on noita kilpailuja tullut seurattua niin Suomessa kun ulkomailla .... kyllä nämä minulle kelpaavat.
Muuten maailman pienimällä miehellä on pussit silmien alla Porttilalla ne ovat siellä missä pitääkin.
Tuossa paatoksessasi on jotain samaa, kun saimme lukea presidenttimme Tarjan valinnasta, että hän ruma, vanha ja lihava....epäedustava...ei siis mikään teiniprinsessa.
Jos ottaa YLE ja Maikkari pattiin, seuraa Eurosporttia tai katso muita taivaskanavia ja heidän urheiluohjelmiaan.Arvasihan, että vanha jäärä siellä kommentoi! Onneksi Kekksoslovakia-ajat ohitse, eikä vallitsevaan tilanteeseen tarvitse olla aina tyytyväinen.
Toivottavasti Maikkarillekin tulee nuorempi sukupolvi urehiluselostajia, jotka ovat oikeasti asiantuntevia ja sanavalmiita. Vaikka ei tilanne YLE:nkään tiimissä ole useimpien lajien osalta kehuttava...
- kuolepois
Vit*u se haluaa vaan tehdä skandaaliuutisia tai jotain muuta järisyttävää. Kaiken huippu oli viime kesänä, kun Porttila tulkitsi jonkun urheilijan puheet dopinginkäytöksi ja teki siitä kirkuvat otsikot. Way to go, vi*un hinaaja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t775712- 353171
- 442798
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402102Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin272075Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291879- 1011875
- 1761823
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241498Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna171278