Mihin katosivat

antero ja bubi

Taisi antsa vittuuntua eilen bubiin kun miehet katosivat vähän omituisesti "kesken" viimeisen lähetyksen.
Bubi höpötti jostakin Sveriges Lotteri -arvan ostamisesta "rakkaalle veljelleen" Antsalle muistoksi kisoista.
Eipä tainnut sen kommentin jälkeen enää Antsan ääntä kuulua, jos oikein panin merkille.

Studiosta joutui naisselostaja Laura Raittila selostamaan pari viimeistä palkintojenjakoa.

Mihinkäs "veljeksillä" tuli niin kiire?

6

660

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selo Stan

      En tiedä, minne veljekset hävisivät, mutta kumpikaan ei ollut parhaimmillaan näissä kisoissa. Mertarannan meluisa selostustyyli on ärsyttänyt aina ja nyt syyllistyi Bubikin rimanalituksiin.
      Keskinäinen leikinlasku hyväksyttäköön, mutta miksi sen perustana on aina kaverusten välinen erimielisyys asioista? Mertaranta on herkkä arvostelulle ja Bubi yritti tahallaan ärsyttää häntä. Kuka kaipaa selostajien välistä nahistelua?
      Pitkä päivä selostuskopissa tietysti rasittaa aivoja ja ajatukset harhailevat, mutta eikö väsyneen miehen kannattaisi olla vaikka sanomatta mitään kuin haastaa riitaa toisen kanssa?
      Mukulakivi/nupukivi -sekouilu paljasti muuten aika pahan aukon kummankin yleissivistyksessä. Bubi kyllä kehui olevansa sivistynyt ja valistunut monta kertaa...voi itku.

    • tosi huumorintajuton

      ja yhteistyökyvytön tyyppi. Nyt sen viimeistään huomasi. Ei ihme, että YLEn porukka yritti savustaa herran ulos talosta. Bubi on oikeastaan ainoa Antsan "ystävä" siellä.

      Lopettaisi Minäminä-Antsa selostukset, kun pinna ei kerran kestä yhteistyötä!

      • tosi jääräpää

        Bubi on aikamoinen jääräpää.
        Ensin esittää jonkun mielestään viisaan lauseen ja kun se osoittautuu vääräksi, niin tyypillisesti hra Bubi tokaisee tyyliin:
        "mutta enhän minä ystävä hyvä noin sanonut, minähän yritin vain todistaa sitä että ....jne."

        Bubi ei ole mielestään koskaan väärässä. Bubi on bubien bubi, maailman viisais mies joka sanoo aina totuuden, vain ja ainoastaan totuuden.
        (Siis omasta mielestään).
        Ei ihme että jonkun hermot menee tuollaisen hemmon kanssa!


    • Tahko Pihkala

      Siinä vieressä on hyviä "bubeja" ja satama-alueella lisää on niissä joskus tullut notkuttua.

      • on kyllä

        tunnetusti maitopoika.


      • on pinna
        on kyllä kirjoitti:

        tunnetusti maitopoika.

        niin kireällä. Samanlainen on Höyry..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5608
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3141
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      43
      2748
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2082
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2065
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1869
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      100
      1844
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      174
      1782
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1478
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1258
    Aihe