Taisi antsa vittuuntua eilen bubiin kun miehet katosivat vähän omituisesti "kesken" viimeisen lähetyksen.
Bubi höpötti jostakin Sveriges Lotteri -arvan ostamisesta "rakkaalle veljelleen" Antsalle muistoksi kisoista.
Eipä tainnut sen kommentin jälkeen enää Antsan ääntä kuulua, jos oikein panin merkille.
Studiosta joutui naisselostaja Laura Raittila selostamaan pari viimeistä palkintojenjakoa.
Mihinkäs "veljeksillä" tuli niin kiire?
Mihin katosivat
6
660
Vastaukset
- Selo Stan
En tiedä, minne veljekset hävisivät, mutta kumpikaan ei ollut parhaimmillaan näissä kisoissa. Mertarannan meluisa selostustyyli on ärsyttänyt aina ja nyt syyllistyi Bubikin rimanalituksiin.
Keskinäinen leikinlasku hyväksyttäköön, mutta miksi sen perustana on aina kaverusten välinen erimielisyys asioista? Mertaranta on herkkä arvostelulle ja Bubi yritti tahallaan ärsyttää häntä. Kuka kaipaa selostajien välistä nahistelua?
Pitkä päivä selostuskopissa tietysti rasittaa aivoja ja ajatukset harhailevat, mutta eikö väsyneen miehen kannattaisi olla vaikka sanomatta mitään kuin haastaa riitaa toisen kanssa?
Mukulakivi/nupukivi -sekouilu paljasti muuten aika pahan aukon kummankin yleissivistyksessä. Bubi kyllä kehui olevansa sivistynyt ja valistunut monta kertaa...voi itku. - tosi huumorintajuton
ja yhteistyökyvytön tyyppi. Nyt sen viimeistään huomasi. Ei ihme, että YLEn porukka yritti savustaa herran ulos talosta. Bubi on oikeastaan ainoa Antsan "ystävä" siellä.
Lopettaisi Minäminä-Antsa selostukset, kun pinna ei kerran kestä yhteistyötä!- tosi jääräpää
Bubi on aikamoinen jääräpää.
Ensin esittää jonkun mielestään viisaan lauseen ja kun se osoittautuu vääräksi, niin tyypillisesti hra Bubi tokaisee tyyliin:
"mutta enhän minä ystävä hyvä noin sanonut, minähän yritin vain todistaa sitä että ....jne."
Bubi ei ole mielestään koskaan väärässä. Bubi on bubien bubi, maailman viisais mies joka sanoo aina totuuden, vain ja ainoastaan totuuden.
(Siis omasta mielestään).
Ei ihme että jonkun hermot menee tuollaisen hemmon kanssa!
- Tahko Pihkala
Siinä vieressä on hyviä "bubeja" ja satama-alueella lisää on niissä joskus tullut notkuttua.
- on kyllä
tunnetusti maitopoika.
- on pinna
on kyllä kirjoitti:
tunnetusti maitopoika.
niin kireällä. Samanlainen on Höyry..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745608- 353141
- 432748
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402082Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin272065Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291869- 1001844
- 1741782
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241478Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna171258