Mekaaniset levyjarrut

Avid BB5, Hayes MX-2 vai Shimano M465?

Mekaaniset levarit siis hankinnassa ja tuollaiset vaihtoehdot tyrkyllä.
Kumpi parempi? Hybridiin tulossa. Ympärivuotiseen käyttöön.
21052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hayes Heiskaset ovat isojen poikien mukaan parhaat mekaanisissa. Silti suosittelisin hydraulisia vaikka käytettynä.

Äänestä

BB7:t ja toimivat aivan tarvittavan hyvin. bb5 poikkeaa hieman seiskoista säädöiltään yms. valitse bb5 noista.. muuten bb7 suositus täältä. jos rahaa on enemmän niin ehkä sitten hydrauliset, mutta toimii ne mekaanisetkin hyvin. käyttötarpeesta riippuen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia? kirjoitti:

Avid BB5, Hayes MX-2 vai Shimano M465?

Mekaaniset levarit siis hankinnassa ja tuollaiset vaihtoehdot tyrkyllä.
Kumpi parempi? Hybridiin tulossa. Ympärivuotiseen käyttöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu