Mannertenvälinen nahjus KEPUn puoluejohtaja Matti Vanhanen sanoi heinäkuussa kovan totuuden Porissa järjestetyssä keskustelutilaisuudessa.
Matti Vanhanen sanoi, että KEPUlaisten poliitikkojen ja kansanedustajaehdokkaiden vaalilupauksiin ei kannata luottaa. Kerrankin suoraa puhetta KEPUlaiselta.
Viime vaalien allahan mm. Liisa Hyssälä lupasi 500 euron kuukausikorotukset kansaneläkkeisiin. Mauri Pekkarinen lupasi halvempaa bensan hintaa ja Tanja Saarela (silloin Karpela) lupasi kuun taivaalta.
Nyt kuitenkin kansalaiset tietävät, että KEPUn lupauksiin ei todellakaan tarvitse luottaa. Rohkea veto kolmet vaalit peräkkäin hävinneeltä Matti Vanhaselta.
Vanhanen: "Älä luota KEPUn lupauksiin!"
2
192
Vastaukset
- pidetty
Älä liiottele. Ei se Hyssälä luvannut kuin 300 euroa. Ja antoi 7 euroa. Kepulaisella asteikoilla tuo on lupauksen pitämistä.
Pekkarisen lupaus täyttyi myös, maanviljelijät saivat verovapauden lämmitysöljyyn. Vienonen-Karpela-Saarela antoi Matille yöseuraa, ja sehän on sama kuin kuu taivaalta (Matille)- ei enää
kukaan vastaa sen täytyy itse vastata itselleen, kuten huomaatte.
HYVÄ NÄIN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679496IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3006676Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681621Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921235- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut731038Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741