Jatkanpä sitten minä tätä ketjua, kun ei näy olleen elämää edellisessä. Tää tässä sivustolla on huono, kun aina tippuu seuraavalle sivulle, vaikka olis aktiivinenkin. Muuten tykkään palstasta.
Elikkäs toinen viikko -400 g, kuulostaa paremmalta kuin -0,4 ;). Paino nyt siis 60,6 eli ei hurjan kova tahti, mutta selvää kiinteytymistä on tapahtunut ja ruokailitapoja olen onnistunut muuttamaan. Kyllä se tästä, nyt en luovuta kesken!
Elikkäs toinen viikko -400 g, kuulostaa paremmalta kuin -0,4 ;). Paino nyt siis 60,6 eli ei hurjan kova tahti, mutta selvää kiinteytymistä on tapahtunut ja ruokailitapoja olen onnistunut muuttamaan. Kyllä se tästä, nyt en luovuta kesken!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kiva ku jatkoit tosiaan tänne tota ketjua.. olin just ite tulossa tekeen saman:) niinku huomaat, nimim. jo nyt muuttunu:D mulla tänään aamupaino 66,5kg! :) mut eile aamuna se oli jopa tasan 66kg. tosi hyvin lähteny liikkeelle ja heti on niin paljon hoikempi olo:)
ootko sallinut ittes herkutella yhtään? :) entä muut? mä en oo ihan kokonaan herkuista luopunu.. oon joka päivä ottanu vähän kevyt jätskiä ja paussi keksejä.. mut hyvin näyttää toimivan:) oon sit vähän pinnannu muista ruuista.. eikai se mtn haittaa..?
jatketaan samaan malliin! :))
Moikka!
Onko vielä tilaa yhdelle täys-tumpelolle? :P
Melkein samoissa mitoissa ollaan.Itse olen 167cm/60kg :))
Kyllä maar joukkoon mahtuu, vaikka en olekaan ketjun alkup. aloittaja...
Tänä aamuna olin jo 60,1, alaspäin mennään. Hyvin on sisäistynyt jo syömiset, eikä tee mieli napostella koko ajan. Kun "tekee jotain mieli" otan lasin vettä... Muuten mietin aina syödessäni, että miksi juuri nyt syön, jotta pääsisin eroon ajankulun ja mielihyvän tavoittelusta syömällä. Ja tosi on, että "mä en oo tänään syöny mitään" ei useinkaan pidä paikkaansa, vaan varsinkin pienillä voileivillä saa uskomattoman määrän energiaa ihan huomaamatta!
Liikkunut oon joka päivä vaunujen kanssa kävellen ja juosten ja siippakin on tullut kaveriksi pururadalle, kun on saatu amma. Ihanaa! Tuntuu jo, että reidet ja takapuoli on vähän pienentyneet. Tsemppiä muillekin!