niin että mihinkäs tuo kierrätystavara/vaate nykysin torniossa kuuluu viedä?vai pannaanko ihan vaan roskikseen,kun ei kuulu enää ottavan vaatetta vastaan tämä hieno ekoterminaali?!
mihin kierrätystavara/vaate
kustaa kierrättäjä taas
7732
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tornion hienoon ekokeskukseen vaatetavara. Minulla oli muutakin asiaa Kemiin, niin samalla vein monitarmoon ihan kierrätyskelpoista vaatetavaraa ja oli siinä mukana muutakin sälää, ja heille kelpasi, ja auttoivat vielä "kuorman" purkamisessa. :))
kuulemani huhun mukaan siellä on lähetystori jossa otetaan mielihyvin vastaan.
ja kuulemma tosi ystävällinen palvelu!
no hyvä tietää.ehkäpä suuntaudun siis säkkeineni lahjomaan hengellisten torien vetäjiä...on se vaan kumma,että nykyään kun kaikki kierrätys yms ekoilu luomuilu on niin hirveen pinnalla ja jopa muotia,niin tornion hyvä kierrätyskeskus pilataan.pöh.ja eikun lähetystorille siis!!
Joo, Lähetystorille olen minäkin vienyt. Myyvätkin edulliseen hintaan eteenpäin.
syksy tulee ja kaikki näköjään kierrättää. vie kamas kirpputorille myyntiin ja lähetä se tuottoraha sitten sinne venäjälle, näin se toimii paremin!!!
Raha ei kelpaa,kokeile, tarjoa vaikka Ekoterminaaliin jos itse et tarvi.
"...tuottoraha sitten sinne venäjälle..."
Miksi Venäjälle? Minä en ainakaan ole sinne mitään velkaa!