Elikkäs etsin paikkaa mistä voisin ostaa sellaisen parilan millä voidaan paistaa esim. hampurilaisia nuotiolla. Näin kyseisen vempainen mutta kukaan ei tiennyt mistä se oli ostettu.
Siinä vain luki että Herkku parila. Se on sen näköinen kuin kaksi hampurilaisen kokoista paistinpannua olisi laitettu vastakkain.
Netistä löysin kyseisen näköisiä vempaimia mutta niitä myytiin ulkomailla.
Herkku parila
13
4106
Vastaukset
- Albert
meillä oli kotona sellainen tuossa joskus 15 vuotta sitten. Muistaakseni siinä luki myös herkku parila...Se oli kyllä tosi etevä vempain hamppareiden yms tekoon. Pistä nettiosoitetta tänne siitä mainitsemastasi ulkomaisesta myyjästä.
- Anonyymi
Kyllä noita parilagrilleja nähtävästi saa myös kotimaasta https://testaajat.com/paras-parilagrilli/
- Etsivä
http://www.shopwithcoupons.com/ebay-auctions-toas-tite.html
Elikkäs tuolta löysin muutamanlaisia mutta olis kiva jos sellaisen voisi ostaa suomesta. - Anonyymi
Minulla olisi uutta vastaava Axelin herkkuparila josta voisin liuopua
- Anonyymi
Se on 1960 luvulta LAT-tehtaiden Axelin herkkuparila. Käytettäväksi hellanlevyllä, tulipesässä, nuotiolla. On hyvä kapistus!
- Anonyymi
Halsteri saattaisi toimia nuotiolla paremmin. Ensin paistaa pihvit ja sitten viimeisenä lämmittää sämpylän puolikkaat.
- Anonyymi
Katso TORI:sta: AXELIN HERKKUPARILA. Ole nopea !
- Anonyymi
Katso Tori:sta. AXELIN HERKKUPARILA
- Anonyymi
lammaslauma..
- Anonyymi
Miten niin taas?
- Anonyymi
melkein mennyttä nykyaikaa
- AnonyymiUUSI
Tulokset voivat olla samansuuntaisia.
- AnonyymiUUSI
Hehhehee...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713085
- 922865
- 512105
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201555- 151339
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51318Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131263- 181240
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241222