Sota Oxfordin yliopistoa vastaan

2237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näytä minulla ID:n kannattaja, niin minä näytän sinulle idiootin!

ID ei ole tiedettä, vaan huuhaa-uskonto.

Äänestä
  • Nyt ei ollut kyse ID:stä, vaan Oxfordin yliopistoa ja muuallakin tiedemaailmassa vastaan hyökkäävistä eläinaktivisteista, joita vastaan Richard Dawkins ei ole koskaan suostunut sanomaan halaistua sanaa. Eläinaktivistit ovat todellinen uhka tieteelle, ja jotkut tutkijat ovat jopa joutuneet luopumaan tutkimuksestaan eläinaktivistien tähden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dawkins vaiti kirjoitti:

http://id-idea.blogspot.com/2006/02/sota-oxfordin-yliopistoa-vastaan.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu