Ihan harrastajapohjalta vai onko Viron tapahtumat tarkoitettu vain pikamenijöille ?
Voiko Viroon lähteä ?
Kuntorullis
5751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siellä on kaiken tasoista menijää ja järjestelyt ovat hyvät. Sääkin vaikuttaisi vuodenaikaan nähden hyvältä. Viimsissä näin pari oikaisijaa mutta nythän paikka on eri eikä mahdollisuutta oikomiseen taida olla.
Tasosta sen verran, että maratonilla suurin osa tuloksista mahtuu väliin 1:20-1:40h. Puolimaratonilla ("rahvarull") taas on enemmän kuntoilijoita, mukana myös kohtalaisen paljon muiden lajien edustajia -> tulokset on yleensä luokkaa 0:40-1:05h.
Järjestelyt on tosiaan hyviä, osanottomaksu edullinen ja asiat selviää myös suomeksi ja/tai englanniksi.
P.S. radat ovat hyväpintaisia ja ennen kaikkea *turvallisia*
Olin viime kesänä myös Viimsissä. Kerroit, että jotkut oikaisivat. Teitkö siitä minkäänlaista ilmoitusta? ja kerroitko oikaisijoille, että ei hyvä.
Todella epäreilua muita kohtaan. Toisaalta ne jotka luistelevat samoissa letkoissa, huomaisivat moiset oikomiset. Viimeistään tuloksista.
Kerro lisää, kun aloitit.
Tunnet paikalla olleena reitin eli helppoa oli erottautua letkoista ja tehdä väliin oma kääntöpaikka. En ilmoittanut. Eivät olleet kärkinimiä. On vain outoa ohittaa sama tyyppi kahteen kertaan. Mielestäni huijaavat itseään eniten ja tietävät kuitenkin sen. Näistähän voisi useinkin ottaa pinnaa. Suomessakin on ajanotto ollut joskus vähän sinne päin. En ole sillä lailla kilpailumielellä mukana.
Sillä Suomalaisia on nyt lähdössä reilu 10 hengen porukka Viroon, eli varmana löytää perille ja pois. Rata Jurin Teknoparkissa on todella hyvä, pinta tasainen ja leveyttä piisaa.