Kuun aika?

Haluaisin kysyä, että onko Kuussa aikavyöhykkeitä kuten Maassa? Onko sitä vielä edes keksitty?
4368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tamborcito calchaquí.

Compañero de los gauchos
en las sendas de Tafí

Äänestä

No ei muuta kuin keksimään:D

Äänestä

Kuussa ei voi olla aikavyöhykkeitä, koska se ei pyöri samaan suuntaan kuin pallomaa. Olet ilmeisesti jokin pallomaha, koska kyelet noin tyhmiä asioita. Toisekseen Kuussa ei ihminen ole käynyt, sanottakoon sekin tässä yhteydessä. Kolmanneksi nyt ja aiemmin esitettyjen hypoteesien perusteella on jokseenkin todennäköistä, että kun siis em. hypootesit huomioidaan, niin olen valmis muodostamaan kokonaisongelmasta yleispätevän hypoteesin. Niin se Einsteinkin esitteli vain hypoteeseja, ja sai aivonsa etikkaliemeen säilytettäväksi tuleville sukupolville. Mahtavaa, todella mahtavaa, että ihmiskunnalla on sellainen lahja, joku vitun munapää, joka ei osannut edes puhua saati laskea korkeampaa matematiikkaa ja fysiikkaa. Vittu, että vituttaa tuollainen.

Äänestä
  • kyrsiihän se, mutta en minä valita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


española kirjoitti:

Haluaisin kysyä, että onko Kuussa aikavyöhykkeitä kuten Maassa? Onko sitä vielä edes keksitty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu