Hei!Haluaisin vilpittömiä ajatuksia ja mielipiteitä seuraavasta. Kävin kaupassa ja hetken päästä aloin saamaan tekstiviestejä, runollisia ja romanttisia eli hieman yli äklöjä. Mies väittää olevansa ihastunut.Laitoin miehen koville eli sanoin, että en jaksa mitään pelleilyä ja olin muutenkin todella tyly. Hän jatkoi edelleen ja ehdotti tapaamista, väittää kiven kovaa olevansa tosissaan. Nyt olen kuullut miehestä juttuja eli pari vuotta takaperin harrasti sitä, että vonkasi naisia kaupan jonosta, mutta teki sitä saman aikaisesti monen naisen kanssa. Halusi saada naisen ihastumaan itseensä ja sitten jätti. Kyse on siis jo 40-kymppisestä miehestä, jolla on lapsia ja on eronnut aikoja sitten. Voiko tälläinen mies oikeasti muuttua? Voiko luottaa ollenkaan? Jatkaako samaa peliä vaikka vannoo että ei! Haluaako kostaa naisille jotain? Oudolta tuntuu se, että hän tietää, että tiedän hänen tekemisistään ja silti jaksaa sinnikkäästi tavoitella minua. Tämä siis tapahtui viikko sitten enkä ole tavannut häntä ainoastaan vastannut tylysti hänen viesteihin siis joihinkin ja eilen hän sitten soitto ja ehdotti tapaamista. Mitä teen? Unohdanko heti koko tyypin vai katsonko tilanteen? Vai mitä? Voiko ihminen todella muuttaa tapojaan? Osaako tälläinen ihminen oikeasti tuntea jotain positiivista toista kohtaan? Eikä vain runoilla ja leperrellä. Kiitos vastauksista!
voiko naisten valloittaja muuttua
utelias
151283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
kitiseen, ku sillä oli toinenkin muija ja kolmas varalla.
mistäs se sun puhelin-numeron sai? annoitko itse vai?
mistäs se sun puhelin-numeron sai? annoitko itse vai?
En antanut numeroa. Olin lasteni kanssa kaupan jonossa ja näki varmaan kun menimme autoon ja rekisterinumeron perusteella varmaan selvitti numeroni. Olin tosi yllättynyt kun viestejä alkoi tulemaan. Pahinta on vielä se, että olen juuri päässyt irti väkivaltaisesta parisuhteesta, joten olen tunne puolella aika herkässä tilassa vaikka yritänkin olla vahva. En halua joutua pelleilyn kohteeksi ja toisaalta toivon löytäväni jonkun vierelleni, joten osaahan hän olla naisen mieleen.
Jos olet juuri lopettanut suhteen, niin tee se itsesi vuoksi, että olet pari kuukautta ilman mitään ajatustakaan uudesta onnesta.
Et ole valmis kestävään parisuhteeseen, sinun on ensin nuoltava haavasi, tutustuttava itseesi, mietittävä mitä haluat. Epätoivoinen hakeminen ja halu uskoa jonkun sanomisiin on vain uuden epäonnistumisen alku. Ensin oma itsetunto vahvaksi ja samalla tietoisuus siitä minkälaisen kumppanin haluaa.
Luuletko, että tämä kassalla bongaava tyyppi haluaa arkea lastesi kanssa. Hänelle on kerrottu tai kokemuksesta tietää, että yh on melkoisen suostuvainen.
kyllä. et tarvitse nyt uutta riesaa, sillä sellainenhan tämä olisi. tämä ei ole totta. sua vedätetään. älä mene mukaan. älä vastaa viesteihin, älä todellakaan.
Tietysti tuo mies on löytänyt elämänsä naisen viidessä minuutissa. Olet aivan ainutlaatuinen, rehellinen, uskollinen, antavainen, hyvä kokki ja osaat jopa silittää ja rahaakin on.
Kyllä sinun nyt pitää uskoa, kun runojakin väsää.
Ei kannattane sotkeentua tuollaiseen vonkaajaan. Miehiä on moneksi, joista kannattaa tunnistaa esim. DonJuan-keräilijät, narsistit, salarakkaita etsivät ukkomiehet jne.
Säästyt paljolta kun unohdat tuon miehen. Toivottavasti jättää sut rauhaan ja etsii jonkun muun vainottavakseen.
mistä tämä kyseinen mies on??
Hei!Lisäisin vielä, että tämä kyseinen mies, joka minua jahtaa on Lohjalta. Tunteeko kukaan?On ammatiltaan upseeri.
tämä mies harrastaa naisia. sehän on selvä. hän tietää, miten saada haluamansa. kissa hiiri -leikkiä. miten sanat asetella ja näyttää siltä, että on suurista tunteista kyse. se on peliä. tyyppi on pelimies.
älä odota oikeita tunteita, ei hän niitä tunne. vain sinä, älä anna sen hämätä itseäsi.
keep it simple.
samantien. Juoksee perässä ja haluaa valloittaa. Itse onneksi pistin heti alkuunsa menemään ja tähän päivään asti on jatkanut samaa meininkiä, aina uusi kierroksessa.
Juokse äkkiä karkuun, äläkä katso taaksesi. Et kai sentään niin epätoivoinen ole, että edes miettisit yhdessä olemista sellaisen miehen kanssa?
ks. vastaus yllä
Tällaista en ole ennen kuullutkaan! Ainakin aktiivinen ja oma-aloitteinen kaveri! Ei jää sormi suuhun kiperässäkään tilanteessa!
Itse en tuomitsisi ketään menneisyyden perusteella, jokaisella on oikeus uuteen alkuun ja jokainen pystyy muuttamaan tapojaan. Jos halua löytyy. Enemmän kuin pelimiehenä, pitäisin tuollaista kaveria aika epätoivoisena. Että lähtee kaupan kassajonosta naisia etsimään. Ellei sitten ole todennut sitä tehokkaimmaksi paikaksi.
Minä tekisin sinuna kuten itsestä tuntuu parhaalta. Jos tyyppi kiinnostaa sinua ja haluat tavata hänet niin mikset voisi tavata? Ei tapaaminen tarkoita sitä että lupautuu toisen kanssa loppuelämänsä jakamaan. Ja jos homma etenee niin kyllä sen äkkiä huomaat että onko hän tosissaan ja rehellinen vai onko muita naisia kierroksessa. Ei tyhmä tarvi olla vaikka hyvään uskoisikin.
Mutta kyllä tuo kieltämättä aika erikoisesta tapauksesta kertoo että iskee naisia kaupan kassajonossa.. tuohan on jo klassikko.. ilmeisesti aika kova tarve löytää seuraa. Mikäs siinä. Keinonsa kullakin..