Tandemlaskuvarjohyppy..

*Lellu*

Heh,nyt tulee hölmö kysymys..:)
Hyppäsin tässä vastikään tandemlaskuvarjohypyn malmilla,ja todellakin pidin siitä enemmän kuin mistään muusta! Kysymys kuuluu,pidetäänkö mua ihan tyhmänä jos hyppään viellä ensi kesänäkin kerran tai kaksi tandemhypyn,ja vasta sen jälkeen rohkaistun jonnekkin alkeiskurssille? Tandemhyppy kait yleensä tehdään vain kerran.. Mutta mä haluaisin kokea viellä ainakin kerran vapauden hurman jonkun toisen,luotettavan ihmisen kanssa. Itsenäinen hyppy on kyllä tavoitteena,viellä kuitenkin arkailen.. :/ :)

4

1252

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • malmin oppilas 70-luvulta

      Moi,ei ole hölmö kysymys.

      Ei kukaan ainakaan alan harrastajista pidä sua tyhmänä vaikka tekisit tandemin useitakin kertoja.

      Olet aivan oikeilla jäljillä siinä kun aiot uusia tandemin,juuri näin pääset tutustumaan lajiin ja tekemään päätöksen onko sinun lajisi.

      • *Lellu*

        Kiitos vastauksestasi. :)


      • taitii
        *Lellu* kirjoitti:

        Kiitos vastauksestasi. :)

        Jos tykkäät hyppäämisestä niin miksi odottaisit ja jännittäisit ekaa omaa hyppyäsi. Hypi tandemina vaikka 100 kertaa ei se sinua huonommaksi hyppääjäksi tee. Jos joku arvostelee (ihmettelempä vain kuka) niin hän on asioita tietämätön.
        Levitä vain siipesi ja nauti.


      • *Lellu*
        taitii kirjoitti:

        Jos tykkäät hyppäämisestä niin miksi odottaisit ja jännittäisit ekaa omaa hyppyäsi. Hypi tandemina vaikka 100 kertaa ei se sinua huonommaksi hyppääjäksi tee. Jos joku arvostelee (ihmettelempä vain kuka) niin hän on asioita tietämätön.
        Levitä vain siipesi ja nauti.

        Kiitos myös sulle kannustuksesta. :) Kyllä mä tulen tandemin viellä hyppäämään,ajatelkoot muut mitä haluaa. Vaikka tuskinpa,niinku sä sanoitki,kukaan tulee siitä arvostelemaan. Ainakaan ammattilaiset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      152
      4071
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      401
      3164
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2088
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1748
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1158
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1003
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      995
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      901
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      52
      872
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      859
    Aihe