Mikä olisi ruokalaji jota kuvittelisit voivasi syödä 2 viikkoa PELKÄSTÄÄN.Mä selviäisin itse kotona tehdyllä Janssonin kiusauksella.
2 viikkoa samaa
ruokaa?
6697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
joko itsetehty makaroonilaatikko tai sitten spagettia jauhelihatomaattikastikkeella (bolognesen tyylinen), mutta alkaa loppuaikana tökkii pahasti :)
parikin kuukautta melkein samaa ruokaa.
Kerran söin melkein neljä kuukautta tomaattista kasviskeittoa kaksi kertaa päivässä.
Keitoista se voittaja varmaan löytyy ja pakko tunnustaa, että tuskinpa pitsaankaan kahdessa viikossa kyllästyisi...
jos sais lihapiirakoita 2 nakilla (kaikilla mausteilla) ja kylmää maitoa
Kun ostaa kaupasta lihapiirakat ja nakit ja tekee itse kotona. Lihis lämpiää mikrossa nopsaan, nakit keittää tai laiskasti mikrossa :) puoli vuotta sitten melkein oli mun pääravintoa kun laiskotti tuo kokkaus vain yhdelle ihmiselle
Jos ajattelen vain makumieltymyksiäni, niin esimerkiksi soijajogurtti ja täysjyväruisleipä voisi olla maukas yhdistelmä. Myös kyssäkaali ja omena maistuisi varmasti yksinäänkin sen pari viikkoa. Pakastekukkakaalia voisin syödä jopa pitempään, kuin pari viikkoa - mutten syö sitä nykyään, koska kyseistä tuotetta ei ole saatavana luomuna.
Voisin syödä pitsaa, mutta se on niin myrkkyä, ettei ole realistinen vaihtoehto. Terveellisenä vaihtoehtona voisin sen sijaan syödä pippuripihviä ja kreikkalaista salaattia tai sitten kebabia salaatilla.