miltä teidän mielestänne näyttää jos on mustat kulmakarvat ja kullanruskeat hiukset.. tykkään itse tästä yhdistelmästä. en käytä juuri ollenkaan mmeikkiä vaan koristelen kultakorvakoruilla itseni jja tummat kulmakarvat.. kaikki ei tykkää ite tunnen näin olevan sujut itteni kanssa mutta miltä se mielestänne näyttää vai näyttääkö miltään
mustat kulmakarvat ja kullanruskeat hiukset?
nainen nuori
3720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
onko sulla siinä etuhiukset kulmakavrvojen päällä? Sillon näyttää hienolta mun mielestä. Mutta ei nyt jokaisella ole tuollaista? Voi olla hienokin.
kulmiesi paksuudesta. Jos ne ovat siististi nypityt, niin se voi näyttää hienolta joillakin. Yleisesti en kuitenkaan pidä ihmisillä jos kulmat ovat hurjan paljon tummemmat kuin hiukset.
Mulla on luonnostaan lähes mustat kulmakarvat ja jos niitä ei nypi huolella, ne on suht paksut. Nyppimällä niistä saa kuitenkin aika mukavat eikä tarvi piirrellä.
Hiukset oli nuorena blondit mut nykyään (lähes 25v) ne on tummunut jonkin verran. Aurinko kuitenkin vaalentaa ne päältä ja tälläkin hetkellä hiukset on kullanvaaleat (mut ei silleen blondit vaan enempi beigeen vivahtavat).
Monet luulee et värjään kulmani ja "oikeaoppisesti" mun pitäiskin vaalentaa kulmiani monta astetta. En kuitenkaan aio ryhtyä niitä vaalentamaan!
En vaan tiedä kannattaisko sit hiuksia vähän tummentaa. Oma hiusväri vaan on sen verta vaalea, että tummat hiusvärit ei pysy kunnolla vaan haalistuu todella nopeasti. Myös kampaajan laittamat.
Näytän kai monen mielestä friikiltä mut hitonko väliä jos kasvoissa on jotain persoonallista. Mutta toisaalta...