Itselläni on kolme analogista TV-vastaanotinta, kaksi kuvanauhuria uusi tallentava digisovitin, jossa on 2x80 gigan muistia. Laite on fantastinen ja helppokäyttöinen.
Kuvanauhurit joutavat romikseen, kun analogialähetykset lopetetaan. Sääli. Kaksi analogia-TV-vastaanotinta pitänee myös hävittää tai ostaa niihin digisovittimet.
Sitä en nyt osaa kuvitella mihin tarvitsisin DVD:tä. En osta tai vuokraa koskaan elokuvia. En myöskään välitä säilyttää tallenuksia enempää kuin nykyiseen tallentavaan sovittimeeni mahtuu.
Uskon vahvasti, että analogiset lähetykset jatkuvat ainakin vielä viisi vuotta.
Aamun Hesari kirjoitti kotien viihdelaitteista.
6
729
Vastaukset 6
- kirjailija?
Vai joku joka lainasi sun nimen?
Mitä kirjoitit viimeksi? - kuvanauhurit
joutavat roskikseen. Voit äänittää digiboxista ohjelmaa videonauhurille myös digiaikana. Tosin siinä joutuu katsomaan samaa ohjelmaa mitä äänittää . Tosin jos äänittää ajastimella eli ei ole itse paikalla niin sitten ei ole mitään muttia. Ei muuta kun digiboxiin ja videonauhuriin ajastimet päälle ja vaikka sitten ulos lenkille.
- Nimetön
Terv
Tane - pitää
Nimetön kirjoitti:
Terv
Tanekyllä paikkansa.
Nimetön kirjoitti:
Terv
TaneSiis oletettavasti videonauhurit ovat kiinni jossain televisiossa. Kun tähän systeemiin lisää digiboksin voi videonauhurilla tallentaa ohjelmaa. Lisäksi useillahan on kasetteja, joita katsella. Minä en edes harkitse videonauhurin poisheittämistä vaikka minulla on tallentava DVD ja tallentava digiboksi.
En tiedä mikä näissä on hankalaa monille. Mielestäni tällaiset modulaariset systeemit ovat helppoja ymmärtää. Digiboksi on yksi ohjelmalähde. Se voidaan kytkeä useaan laitteeseen, mutta se silti pysyy yhtenä ohjelmalähteenä eikä muutu kahdeksi.- Nimetön
okaro kirjoitti:
Siis oletettavasti videonauhurit ovat kiinni jossain televisiossa. Kun tähän systeemiin lisää digiboksin voi videonauhurilla tallentaa ohjelmaa. Lisäksi useillahan on kasetteja, joita katsella. Minä en edes harkitse videonauhurin poisheittämistä vaikka minulla on tallentava DVD ja tallentava digiboksi.
En tiedä mikä näissä on hankalaa monille. Mielestäni tällaiset modulaariset systeemit ovat helppoja ymmärtää. Digiboksi on yksi ohjelmalähde. Se voidaan kytkeä useaan laitteeseen, mutta se silti pysyy yhtenä ohjelmalähteenä eikä muutu kahdeksi....kuvanauhoille tallennettuja TV-ohjelmia, enkä myöskään nauhoita ohjelmia pitemmäksi aikaa, korvaan kuvanauhurit (eli siis heitän ne roskikseen) tallentavilla digisovittimilla.
Tane
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 66754
- 113722
- 37696
- 128642
- 67589
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40589Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58483Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142459Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35458- 26455
- 41422
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0395Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa28389Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks58377- 29374
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys64374Jää tyhjää tila
Kun ärrä loppuu. Toivottavasti ei kyhätä siihenkin kirppari. Hävettää koko keskusta.24359- 23357
- 59357
- 32351