Kuvaavaa

Varsin merkillisen kuvan suomalaisten suhtautumisesta ruokaan saa, kun katsoo, montako uutta kirjoitusta tämän keskustelupalstan (Ruoka & juoma) eri aiheet ovat tänään saaneet:
Kevyet herkut 13 uutta
Ravinto ja ruokavaliot 7 uutta
Ravintolatyö 6 uutta
KAIKKI muut VARSINAISET ruoka-aiheet 0-4 uutta... (paitsi tämä Yleistä ruoasta).
Masentavaa!
7417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ja einekset 25 uutta, juomapalstalla kaikissa muissa 0 paitsi kankkunen 4 uutta.

Äänestä

Eihän näille palstoille enää viitsi mitään kirjoittaa. Jos mainitsee leivän, perunan, riisin tai pastan, saa erään psykopaatin kimppuunsa.

Äänestä
  • Ketä se tyyppi muka haittaa.
    Ihan harmiton pelle mielestäni.

    Äänestä

  • jos täällä osallistuu johonkin VHHta koskevaan keskusteluun, niin pelkkää P***aa saa niskaansa.

    Jos erehtyy käyttämään nimimerkkiään, niin häiriköt seuraavat kaikkiin keskusteluihin häiriköimään vaikka kyse ei edes olisi VHHsta.

    Todella fiksua porukkaa.

    Jos olisin eräs nimimerkillä kirjoittava, laittaisin tähän loppuun jotain sopivaa hiilarinmussuttajista ja verensokerista...
    Vaikka tottahan tuo tuntuu olevan, vai keksittekö jotain muuta syytä häiriköille.

    Äänestä

  • seriffi, joka turhautuneena kirjoittaa tällaisia viestejä.

    Äänestä

  • Kiril kirjoitti:

    seriffi, joka turhautuneena kirjoittaa tällaisia viestejä.

    ja niin edelleen.

    Äänestä

Minusta tuo on hyvä asia. Suomalaiset ovat nyt jo lihavia, ja lihovat entisestään, joten ainakin se valaa jotain toivoa että ihmiset ovat oikeasti kiinnostuneet parantamaan ruokailutottumuksiaan kevyempään suuntaan ja ovat kiinnostuneita ruokavaliomuutoksista. Se todistaa että suomalaiset tiedostavat lihavuusongelma ja haluavat ehkä jopa tehdä asialle jotain.

Huolestuneempi olisin jos eniten viestejä olisi tullut Einekset, Alkoholi, Makeiset tai Pikaruoka-foorumeihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!! kirjoitti:

Varsin merkillisen kuvan suomalaisten suhtautumisesta ruokaan saa, kun katsoo, montako uutta kirjoitusta tämän keskustelupalstan (Ruoka & juoma) eri aiheet ovat tänään saaneet:
Kevyet herkut 13 uutta
Ravinto ja ruokavaliot 7 uutta
Ravintolatyö 6 uutta
KAIKKI muut VARSINAISET ruoka-aiheet 0-4 uutta... (paitsi tämä Yleistä ruoasta).
Masentavaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu