Olen tällä keskustelupalstalla käydessäni huomannut sen valtaisan suosion mikä liittyy kaikkeen narsismiin liittyvään ja lukenut kyseisiä tekstejä tänään. Olen vakaasti tullut siihen tulokseen että kyseessä on kokonainen pataljoona ihmisiä joista olisi "siisti" olla narsistisen persoonallisuushäiriön omaavia. Tämän vuoksi he kuluttavat luvattoman paljon aikaa siihen että saisivat kyseisen häiriön piirteet natsaamaan itseensä, jotta tuntisivat kuuluvansa edes johonkin tai saisivat nimen omalle pahalle ololleen. Hei! Me eletään narsismia ja individuaalisutta ihannoivassa maailmassa jonka lakien mukaan teidän isukit ja äiskät on teidät kasvattanut ja olisi vammaista jos teistä ei kyseisiä luonteenpiirteitä löytyisi. Jos nyt kuitenkin ensin vaikka yrittäisitte mennä johonkin seuratoimintaan mukaan ja hommata pari kaveria. Tai vielä parempi! perustakaa sellainen narsistien seura! Ja jokaisen kokouksen jälkeen voisitte antaa ryhmähalin...sellasen kylmän ja välinpitämättömän.
Vastaukset 2
- Anarsisti
Miltä kuulostaisi tiedotus "AN tiedottaa. Anonyymit narsistit kokoontuvat Norsunluutornissa 8.10.2006 klo 18. Tiedossa kylmää kyytiä."
Lie ollut naiskirjailija vuosia sitten. Sanoa täräytti:
JOKAISELLA ON TÄMÄNSÄ. Siitä kait se on itsekunkin revittävä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841090
- 72918
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?81587- 33537
No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29534- 45532
Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T14529- 31526
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste140522- 67506