Olen lähdössä kurssille ensi keväänä ja kysyisin nyt, että mistä kannattais sit hommata varjo?ostaako uusi vai käytetty?hintaluokka n.5000euroa uudesta, pitääkö paikkaansa vai onko suuria eroja valmistajien ja muiden suhteen?kannattaako teettää omat valjaat?
laskuvarjoista kysyisin...
3
742
Vastaukset
- hyppääjä
Oman varjon hankinta tulee mietittäväksi vasta oppilasuran loppuvaiheessa, joten sitä on turha miettiä vielä tässä vaiheessa.Kaikissa kerhoissa saa kerhon varusteilla hypätä koko oppilasvaiheen ajan, joten asialla ei todellakaan ole kiire. Lisäksi on syytä muistaa että kurssilaisista vain vajaa 10% jatkaa, eli ainakin niin kauan kannattaa hypätä ennen varjon hankintaa että varmistuu kuuluvansa tähän joukkoon.
Uudet maksavat todella tuon 5000 euroa, eri valmistajien välillä ei mitään merkittäviä eroja ole. Suosittelisin ensimmäisiksi kamoiksi käytettyjä, alussa taitojen kasvaessa yleensä pääkupua pienennetään tiuhaan. Uusilla kamoilla tämä käy paljon kalliimmaksi. - efefefaa
multa saat 4v vanhat 2500 eehen....=)=))=,,vaan osta vasta, kun oot kelppari, tai hetkeä ennen
- d-zone
Joo eli oon samoilla linjoilla kun toi Hyppääjä et ei sitä todellakaa kannata vielä miettii. Kyllä niitä hyppykamoja silti käyttettynäkin saa että ei iha sitä 5000 eudorii tarvi niistä pulittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668