Miten toimii liberon vaihto kentältä ja takasin.Pelaako libero koskaan etukentällä? kiitos tiedosta
LIBERO
Minni711
2
2693
Vastaukset
- 9x18m
Libero ei pelaa etukenttäkierrosta. Libero ei myöskään saa hyökätä palloa joka on verkon yläpuolella. Sormilyöntipassi etukentältä on myös kielletty mikäli pallo hyökätään verkon yläpuolelta. Libero saa pelata takakenttäpelaajan tilalla. Kun libero tulee vaihtoon niin siellä on odotettava vähintään yhden pallon ajan ennen kuin voi mennä takaisin kentälle.
- playéro
.. libero tulee kentälle keskitorjujan tullessa takakentälle jolloin keskitorjuja menee vaihtoon ja libero kentälle. ja kun libero on tehnyt takakenttä kierroksen palaa taas keskitorjuja etukentälle..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145