TÄYTTÄ HERKKUA!

dinosaurus__

en tiedä mitään parempaa ruokaa kun kouluruoka. Mielestäni sitä haukutaan turhaan samasta syystä kun haukutaan koko koululaitosta. On'lisitte ennemminkin kiitollisia että saatte ilmaisen* lämpimän aterian 5 kertaa viikossa.

*siis toki se on maksettu verorahoilla mutta se ei teille mitään merkitse.

HERKULLISIA MAKUNAUTINTOJA KOULURUOKALASSA!

3

616

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mantelikala

      Kyllä minäkin pidin kouluruoasta. Sehän ei ole mitään einestä mikrossa vaan keittolassa tehty. Ainoa josta en pitänyt oli hernekeitto. Suurin osa taas piti siitä. Sattumoisin se taisi olla ainoa ruoka joka tehtiin täyssäilykkeestä.

      Kait nykyään ihmiset ovat tottuneet, että teollinen ruoka on kotiruokaa...

      • sadkjbh

        Parempaa safkaa koulussa sai ku himassa. Ite en osannu tehä kouluaikoina ruokaa ja mutsin kokkaukset oli aika kiireisiä ja kokeiluvoittoisia :D Koulussa sai joka päivä hyvää perussafkaa. Tietenkin välillä oli rimanalituksiakin, mutta niin halvalla ne tekee ne mätöt, ettei kyllä valittaa kehdannu.


      • Paatero Punkki
        sadkjbh kirjoitti:

        Parempaa safkaa koulussa sai ku himassa. Ite en osannu tehä kouluaikoina ruokaa ja mutsin kokkaukset oli aika kiireisiä ja kokeiluvoittoisia :D Koulussa sai joka päivä hyvää perussafkaa. Tietenkin välillä oli rimanalituksiakin, mutta niin halvalla ne tekee ne mätöt, ettei kyllä valittaa kehdannu.

        Te kirjotitte:" Niin mäkin TYKKÄSIN....." Etteks te enää tykkää, vai ettekö enää oo koulussa? Jos ette enää ole koulussa, niin missäs sitten?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      165
      2959
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      291
      2643
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      71
      1752
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      44
      1639
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1530
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1286
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      103
      1203
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1164
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      358
      1089
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    Aihe