adhd/add neurologi,jkl?

Hei...tiedättekö pätevää neurologia Jyväskylästä? Otsikon mukaisesti juuri adhd ja add-aikuisten diagnoosien tekoon?? Puhelinluettelo on toki olemassa, mut kysyn jos jollain sattuis oleen kokemus pohjaista tietoa. Kiitokset mahd.tiedoista :)
11990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Matti Ilmavirta. Siinä jossain väinönkadun lääkäritalossa. Jos sulla on jo lapsuudesta neurologisia tutkimuksia, voit EHKÄ päästä myös lastenneurologi Reija Alenin tutkittavaks.(tuo siis, jos siltä saisit nopeemmin ajan kun Ilmavirralta)

Sit keskussairaalan vitosrakennuksessa(en muista osaston nimeä) on myös adhd-asiantuntemusta. En kyl tiedä tehdäänkö siellä diagnooseja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekisitkö diagnoosin kirjoitti:

Hei...tiedättekö pätevää neurologia Jyväskylästä? Otsikon mukaisesti juuri adhd ja add-aikuisten diagnoosien tekoon?? Puhelinluettelo on toki olemassa, mut kysyn jos jollain sattuis oleen kokemus pohjaista tietoa. Kiitokset mahd.tiedoista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu