Valjakkala

Valjakkala

Valjakkala valjakkala...supi supi... valjakkala...sipinä supinaa.. Kolmoismurha, valjakkala, mördare..(puheensorinaa) sipisupi..Fougantine, vankila,pakomatka,ruotsi,valjakkala... Valjakkala valjakkala... Että tällänen tapaus! Mitä mieltä te ootte?

6

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vapauttaan

      Haminassahan on tarkoitus harjoitella vapautumista , näyttää että hyvin on onnistuttu.
      Luvaton poistuminen ei myöskään ole rikollista.
      Samanlainen ku auton luvaton käyttöönotto, eli
      ei mitään.

      • nyyperi

        SUKUPUOLIELIMEN LUVATON KÄYTTÖÖNOTTO


    • blocks

      murhamies,joka olisi päässyt ehdonalaiseen piakkoin.Mutta,kai sillä on vihollisia sen verran,että piti lähteä aikaisemmin livohkaan?
      -Koska vapaalla jalalla,tuo ei varmaan pitkään pötki terveenä,jos ei ymmärrä liueta maisemista ja milläs liukenet,kun et saa ehdonalaisessa passia?
      -Äijän rangaistus tulee jatkumaan,oli sitten vapaalla tai kaltereiden takana.Kyllä omaiset muistaa ja nyt en tarkoita pelkästään viranomaisia.

    • Kyseinen luuseri ei pääse mansikkaviljelmälleni edes variksenpelätiksi vaikka naamaltaan siihen kelpaisikin.

      • mitä sitä

        hehkutetaan,hullu mikä hullu,ei se siitä parane.Vituttaa kun pitää itse tästä vouhottaa,mutta tätöhän se just on vailla,sanosin.jotta vaijetaan koko ylimielinen paskiainen KUOLLEEKSI!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • ..vetää sinne Ruotsiin niin kauhiasti (ei sillä etteikö se mun puolesta vois mennä ja jäädäkin sinne)?
      Siellähän se rikoksensakin teki ja ainakin kerran aikaisemmin pakoyrityksensä aikana suuntasi Ruotsiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      811
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      9
      646
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      629
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe