YAMAHA PSR-1500 ja THOMANNIN VERKKOKAUPPA??

elikkäs, olen ostamassa tuon laitteen, onko hyvä ja soveltuuko kaikenlaisen musiikin tekoon??
esim, klassisen musiikin säveltämiseen ja tekemiseen yms.. miten onnistuu cd:n tekeminen?? ajattelin ostaa sen tuolta thomannin verkkokaupasta josta saa sen halvemmalla! onko kellään kokemusta tuolta tilaamisesta?
tuleeko nopeasti ja hoituuko luotettavasti kaikki maksuhommat yms.??
HALUAISIN NOPEASTI VASTAUSTA JA TIETOA, olisi tarkoitus ostaa tuo ennen joulua!! *
5731
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen itse huomannut kanssa thomanin kaupan. Itse olen huolisssani takuusta ja siitä onko laite yhtä tasokas tai sama kuin se ostettaisiin suomesta.

Äänestä
  • googletin eilen thomannin ja löysin paljon keskusteluja kyseisestä liikkeestä,, suurin osa oli vain pelkkää positiivista!! moni pändi ostaa tuolta tuotteet ja on saaneet todella hyvää palvelua! http://www.thomann.de/fi/compinfo.html
    tuolta löytyy kyllä aika selvät vastaukset kysymyksiin.. :)

    Äänestä

Tilasin kerran joo thomanilta, eikä missään mainittu tietenkään, ettei suomenkielistä käyttöohjetta saa mukaan! Kyllähän enkulla jotenkuten pärjää mutta silti..

Koitin sitten saada/ostaa manuskan maahantuojalta mutta he eivät toimittaneet - koska laite oli nettikaupasta tilattu.

Koitappa muuten sitten huviksesi mennä kysymään jotain neuvoja musiikkiliikkeistä ja mainitse keskustelun alkuun, että juu tilasin saksasta tämmösen mutten osaa käyttää...voi olla, että jäät asiasi kanssa tavallisen yksin.

Äänestä
  • Nimittäin YAMAHA:n PSR-sarjan Suomi-manuaalit eivät ole mitään kovin kehuttavia: sanoisin että et ole menettänyt mitään!

    Kuitenkin asiat pitää loppupeleissä tarkistaa
    siitä loordien kielellä kirjoitetusta manuskasta.

    Äänestä

  • PSR kirjoitti:

    Nimittäin YAMAHA:n PSR-sarjan Suomi-manuaalit eivät ole mitään kovin kehuttavia: sanoisin että et ole menettänyt mitään!

    Kuitenkin asiat pitää loppupeleissä tarkistaa
    siitä loordien kielellä kirjoitetusta manuskasta.

    joka aloitin viestin en ole käyttö ohjeista valitellut mitään!! sain itse vasta pari päivää sitten tuon soittimen saksasta ja olen miettinyt että miten ihmeessä osaan käyttää tuota soitinta kun ei ole suomenkielisiä ohjeita!! mutta nyt tiiän ainakin tuon mitä sanoit noista käyttöohjeista! :)
    mistäköhän silti saisin tuon soittimen käyttikset, olis jotain kuitenkin mukava tietää soittimesta!!:O

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olisin ostamassa kirjoitti:

elikkäs, olen ostamassa tuon laitteen, onko hyvä ja soveltuuko kaikenlaisen musiikin tekoon??
esim, klassisen musiikin säveltämiseen ja tekemiseen yms.. miten onnistuu cd:n tekeminen?? ajattelin ostaa sen tuolta thomannin verkkokaupasta josta saa sen halvemmalla! onko kellään kokemusta tuolta tilaamisesta?
tuleeko nopeasti ja hoituuko luotettavasti kaikki maksuhommat yms.??
HALUAISIN NOPEASTI VASTAUSTA JA TIETOA, olisi tarkoitus ostaa tuo ennen joulua!! *

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu