Lisää vaan hiilidioksidipäästöjä niin saadaan talvet pysyvästi näin lämpimiksi. Vielä kun joku keksisi mitä saastetta pitäisi ilmaan työtää jotta tulisi myös valoisampaa.
Kivaa kun on
lämmintä
6439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
haloo?? luulempa että nämä epätavalliset sääilmiöt lisääntyvät ilmastonmuutoksen myötä. Olen varma että tänne Suomeenkin tulee vielä semmoiset ilmat lähivuosina joita ei historiassamme ole vielä koettu.
työpaikan puutarhassa orvokit KUKKIVAT!!! ja sireeni on se näköinen että kohta tulevat lehdet... Ja tänään on joulukuun 8 päivä... Emn todellakaan tykkää tälläisistä muutoksista, toivottavasti kaikki palaa ennalleen... ja ens talvi on normaali
Itseäni ottaa suunnattomasti päähän tuollaiset tyhjänpuhujat materialistipaskat jotka ajattelevat vain ilmastonmuutosta positiivisessä mielessä Suomea kohtaan.
Vaikeat ajat ovat tulossa, suosittelisin sinuakin varautumaan niihin ja ottamaan ilmastonmuutoksen jo nyt vakavasti! Kulutusta täytyy vähentää, ympäristö ei kestä nykyisen kaltaista ylikuormittumista. Pidemmän päälle tämän kaltaisista talvista on vain haittaa Suomen ekosysteemeille.
omalta pieneltä osaltani yritän säästää luontoa, kierrätän jne. Mutten kuitenkaan usko että nämä muutokset ovat vain ihmisen aiheuttama. Maapallon ilmasto muuttuu jatkuvasti ja tulee muuttumaan, meidän vaikutus ilmaston lämpenemiseen on, mutta pienen pieni. Tuntuu vain oudolta kun joulukuussa orvokit kukkivat... Mutta se tulee tapahtumaan, minkä on tapahduttava. Ja kukkivathan ne orvokit myos 1930 luvulla, jolloin pysyvä lumi tuli vasta tammikuun lopussa (siis jonain vuonna, en heti muista).
Siinä taas hyvä esimerkki mainitusta tieteenvastaisesta huuhaa-roskasta. Et kai lapsellinen häirikkö ihan oikeasti usko tuollaiseen roskaan?
Miksi nostelet näitä vanhoja ketjuja?