moottoripyöräjengin huumejutussa?
Eikö ne pitänyt julkistaa 8.12 kansliapäätöksenä?
Eikö ne pitänyt julkistaa 8.12 kansliapäätöksenä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ei ole siirrettiin 28.12 ja millähän lailla tämä asia mahtaa sinua/sinun elämää kiinnostaa. Eiköhän pidetä huoli omista asiosta?
Ja miksi ei saisi kiinnostaa? Kiinnostaahan tyyppejä missien ja jääkiekkoilijoiden suhteetkin, joten miksi ei sais kiinnostaa kun puolitutut pojat menee törttöilemään elämänsä tuohon kuntoon, tämähän on kuitenkin niin pieni kaupunki, että kaikki täällä ne "tuntee". Ja varmaan on yleisessä tiedossa, etteihän tässä mistään järjen jättiläisistä ole kyse ;)
Ja niin, oma elämä on hyvin hoidossa ja huolehdittuna, joten on aikaa seurailla muidenki tekosia :D
Asia ei minulle kuulu mitenkään. Tunnen vain yhden syytetyn perheen ja tiedän kuinka raskasta heillä on ollut, toivoin että päätös olisi jo tullut, jotta epätietoisuus perheessä edes helpottaisi vaikka tuska ei varmasti silloinkaan helpota.
Hyvää päivän jatkoa vain sinullekin!
tollaset huumerotat pilaa motoristien maineen ja muuttavat kaupunkikuvaa pysyvästi. Ei pätkääkään empatiaa, ak. osottelee jatkossakin sormella jos tulevat kadulla vastaan. Parasta olisi pistää kuvat Lapin Kansaan.
Siellä taas joku idiootti pitää huolta toisten asioista ja oma elämä on sen verran tylsää että todellakin just tollasella urpolla kiinnostaa missit ja jääkiekkoilijat.
Ja jatkossakin asiaan liittyvät ihmiset vaikuttavat itse omaan elämäänsä, joka nyt kuitenkaan ei vielä ole pilalla.
Joten ne ovat melkein kuin omia asioita. Älä viitsi viisastella vakavalla asialla.
rangaistukset ja kovempi kotikuri, saattaispa joku säästyä nistihommilta.
Mistä tiedät että ei ole pilalla...
no niitä omia asioitahan ne justiin on!!!!