Paljos sellanen kivipöytä maksaa, saiskos niitä käytettynä mistään?
Bilispöydän hinta?
5
1350
Vastaukset
- snookertuomari
Niitä on niin monen hintaisia. Mutta jos haluaa täysikokoisen ja kunnollisen kivilevy(pool)pöydän, niin pari donaa on sellainen hinta, että ainakin saa. Varmasti hyviä pöytiä saa halvemmallakin, mutta tuol.a nyt ainakin. Ja pikkusen pienempiä pöytiä (8' tai 7') saa tietysti myös selvästi huokeammin.
Käytettyjä ja niiden hintoja kannattaa sitten kysellä jostain muualta kuin täältä.
Sitten täytyy toki varata valuuttaa myös asennukseen.- cgj
ihan sellasta "tavallista" pöytää olen ajatellut, millä pystyy pelaamaan ysipalloo kasipalloo. En mittään poolipöytää tarvitse. Omakotitaloa vaan tässä rakentelen ja ajatellut pyhittää yhden huoneen biljardille.
- pate98
cgj kirjoitti:
ihan sellasta "tavallista" pöytää olen ajatellut, millä pystyy pelaamaan ysipalloo kasipalloo. En mittään poolipöytää tarvitse. Omakotitaloa vaan tässä rakentelen ja ajatellut pyhittää yhden huoneen biljardille.
Tiedoksi vaan että 8 ja 9-palloa pelataan poolpöydällä
- cgj
pate98 kirjoitti:
Tiedoksi vaan että 8 ja 9-palloa pelataan poolpöydällä
muistelen vaan, että noissa baareissa ne pöydät yleensä ovat pienempiä kuin se oikea pool pöytä. No jokatapauksessa sellainen pienempi riittää.
- jaahas.........
cgj kirjoitti:
muistelen vaan, että noissa baareissa ne pöydät yleensä ovat pienempiä kuin se oikea pool pöytä. No jokatapauksessa sellainen pienempi riittää.
Niitä kato kun on erikokoisia poolpöytiä ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit214897Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3914449Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483789KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1152825Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku102457Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511952Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181938- 1231880
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439