maustekakku

Minulla on ostettuna maustekakku pari viikkoa sitten (ja sitä ennen oli leivottu muutama päivä taaksepäin). Se on foliossa keittiössä. Kun itse en ole mikään leipuri, niin säilyyköhän se jouluksi vai olisiko se hyvä a) laittaa pakkaseen vai b) laittaa jääkaappiin. Tuskin se mikään vanha vielä on?
2523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luin jostakin, että erityisesti vähän rasvaa sisältävät leivinjauheella kohotetut leivonnaiset eivät säily tuoreina yhtä hyvin kuin hiivalla kohotetut. Jos vaan pystyt pakastamaan, niin pakasta!

Äänestä
  • kiitti vinkistä, pitää laittaa heti kun menee kotiin niin pakkaseen : )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanha? kirjoitti:

Minulla on ostettuna maustekakku pari viikkoa sitten (ja sitä ennen oli leivottu muutama päivä taaksepäin). Se on foliossa keittiössä. Kun itse en ole mikään leipuri, niin säilyyköhän se jouluksi vai olisiko se hyvä a) laittaa pakkaseen vai b) laittaa jääkaappiin. Tuskin se mikään vanha vielä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu