Menin röökille parvekkeelle viime yönä klo 03:53 ja heti tähdenlento. Olen aiemminkin täällä raportoinut tähdenlentojen kasvaneesta määrästä - ihmiskunta tulee tuhoutumaan AIVAN LÄHIAKOINA. Olen käynyt röökillä reilu 20 vuotta samaisella parvekkeella, enkä ikinä ole nähnyt moisia, tänä vuonna kymmenittäin.
TAAS UUSI METEORIPARVI!!!!!!!!!!!!!!! - löysin eilen!!!
Peter Tähtitiede
4925
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisko tässä selitys:
http://www.ursa.fi/extra/taivaalla/meteorit.php4?mvalue=200612&daynr=2454085
Eivan turhaan tungetaan foorumi täyteen "maailmanlopun" ennustuksia. Tämäkin ihan normaalia.
Uniohdat nyt täysin sen komeetan, joka mahdollisesti on tulossa päin. Justhan oli uutisia siitä, että se yksi suomalainen löyti ennen tuntemattoman meteoriparven ja tutkijat eri puolella maailmaa on sitä mieltä, että se liittyy ennen tuntemattomaan komeettaan, joka ratansa puolesta on yksi maapallon kanalta vaarallisimmista. Komeetan sijaintia ei tiedetä, mutta se ilmeiseti on tulossa. Nuo meteoriparvet siis voi hyvinkin olla komeetan edellä kulkevaa pienempää roinaa.
Se on eri aikaan vuodesta se sun parves.
Et tosiaan ollut ensimmäinen, joka Geminidien tähdenlentoparven havaitsi. Vaikka oma elämäsi lähestyy jo päätepistettään tuon jatkuvan pössyttelyn takia niin ei ihmiskunta vielä ole tuhoutumassa. Loppuu sitten noi raportoinnitkin, ellet vielä haudan takaakin näe tähdenlentoja.