Missäs hitos tällänen paikka kun Kemijärvi sijaitsee?
Voisko joku kertoa
etelän naiselle
173472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Otahan poika suomen kartta sieltä se löytyy Kemijärvikin
keskellä ei mitään, jumalan selän takana sielä ei kuulu ees radio ja äänimerkkikin ajantarkistamista varten tulee postiautolla. Kaupunki on sitten niin sisäänlämpiävä, että haravalla saa hakea pahempaa. Kaupunkilaiset toinentoistaan kyttäävät niin ku entisessä neukkulassa... MUTTA MUTTA huomatkaa muualta muuttaneet muka suuret yrittäjät on kaikkein pahimpia.
se on järvien kaupunki oikeen ihana että se siitä. työ paikkoja etelän herrat järjestään lapinlääniin niin kyllä se siitä.esimerkiksi kaikki ammatti koulut ja yliopistot lappiin tulis työpaikkoja.ja kaikki tutkimuksiin perustuvat.
älä kirjoita mitään jos ei ole parempaa sanottavaa...olet yököttävä
Ympäriltä löytyy Rovaniemi, Kuusamo, Pelkosenniemi, Salla, Posio..Rukalle vajaa 100km, Pyhätunturi alle 50
Mihin unohdit Suomun, jossa on asiantuntijoiden mukaan Suomen parhaat rinteet. Ikävä kyllä sen tiimoilla on ollut epäonnea epäkelpojen omistajien johdosta. Jos Suomulle saadaan rahakas ja asiansa hallitseva uusi yrittäjä, niin taatusti Suomu menestyy.
nythän suommulla taas tapahtuu jotain, laajensivat sitä ravintolaa ja eikös sinna roudata aikas paljon englantilaisia turisteja?
Ettiä suomen pojoisin kaupunki. Kyllä sitten pitäisi löytyä.
kartta olemassa´.Jos ei muuta havaintoo ole et ihan ite ,itteseksesi voit selvitää mis moine paikka on.Ihan saman lailla missä stadi(helsinki)
Mihinkäs ihmeeseen sie nyt niin tarkan tiion Kemijärven sijainnista tarvihet?Jos kiinnostaa kyl se täältä jänkhien keskeltä löytyy ko yhessä haetaan.
oletko ääliö, onko tehty lobotomia, muuten vain simppeli, tai tapaturman uhri esim. luiskahtanut laitoksella kätilön käsistä pää edellä lattiaan, taikka blondi ???
Ei nimittäin vaadi ihan mahdottomia ottaa selvää sijainnista ihan omin avuin kun vielä nettikin on käytössä.
Eiköhän tuo ihan piruuttaan kyselee,pysy vain siellä missä oletkin "etelän vosu"
Hihhhulihei!Vai etelän vosuja ja variksia ym...Mikä teitä vaivaa,onneks tänne pohjoiseenkin näitä "eteläläisiä "naisia tulee,muutenhan ei ois muita kuin melko läheisiä sukulaisia..vaimoina.Kyllä pohjoisen miehelle etelän nainen kelpaa ja hyvin kelpaakin!!!
joku kateellinen sukulaisnainen.......:)
KATSO KARTASTA TAI TUU KÄYMÄÄN!!!! JA MITÄ SE SULLE KUULUU JOS OLET NOIN TIETÄMÄTÖN!!!???
kempassa on.joko netonn tekemässä paskalampeen maauihmalaa
siinä se on hienojen paikkojen kuin Salla ja Pelkosenniemi vieressä