Auttakaa hyvät ihmiset. Netistä en löydä vastausta.
Minkä kanssa hanhenmaksapateeta tarjoillaan? Pitääkö olla jotain erityistä leipää? Tai jos leipää ylipäätään, niin mitäkähän leipää?
Toin tuliaisina pateeta ja nyt pitäisi keksiä, minkä kanssa sitä tarjoillaan...
Hanhenmaksapateeta
6
3860
Vastaukset
- skäribo
tunnelmaa, mutta pakko sanoa, että toivottavasti tunnet vieraasi erittäin hyvin. On nimittäin aika suuri joukko ihmisiä, joka ei suostu hanhemaksapateeta syömään sen äärimmäisen epäeettisyyden vuoksi. Enkä nyt tarkoita mitään "viherpiipertäjiä".
- en vain
muistanut sitä silloin, kun ostin pateeta. Siitä oli niin kauan, kun olin lukenut tavasta, millä pateeta saadaan aikaiseksi.
Himputti soikoon. Sehän on eläinrääkkäystä tehdä tuota pateeta.
- hilloa
Otimme nizzalaisesta ravintolasta hanhenmaksaa alkupalaksi ja se tarjottiin paahtoleivän ja kahden hillon kanssa, joista toinen oli jotakin sipulihilloa ja toinen luultavasti mustaviinimarjahyytelöä ja sitten koristukseksi vähän salaatinlehtiä. Hyvää oli.
Joissakin pateissa saatta olla tryffeliä joukossa ja haju sen mukainen (aika paha).Maku on sitten makuasia. - Anonyymi
kossua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1282177Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441811- 381488
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941163- 541133
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua26926Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327867Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104810Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53722