Kysymys aktiiviharrastajille

123ed

Olen tällainen satunnaisesti keilaamassa, jos sitä kohdallani keilaukseksi voi sanoa, käyvä heppu. Koska liikun työnikin
takia vähän siellä sun täällä, on tullut pistäydyttyä eri halleissa heittelemässä ja kyseisen paikan palloilla.
Mutta se, mitä tahtoisin kysyä on tämä, että miksi niin monessa paikassa katsellaan pahasti nenänvartta pitkin tällaisia, jotka ihan omaksi iloksi päättävät käydä hieman kokeilemassa keilausta paikasta riippumatta? Ei me metelöidä tai häiritä toisia, tietyt säännöt kyllä hallitaan.
Onko aktiiviharrastajissa ts. kilpailijoissa niin pikkutärkeitäkin, jotka paheksuvat selkeästi minun kaltaisia ja tuovat sen kyllä suoraan esille.
Paikkoja en viitsi mainita, mutta onneksi on mukaviakin mestoja ja niihin sitten tuleekin yritettyä nykyään useimmiten.

1

805

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keilaaja

      Itse aktiiviharrastajana vastaan kysymykseesi: Meidän aktiiviharrastajien joukkoon mahtuu tietysti monenlaista menijää. Henkilökohtaisesti en todellakaan katso nenävartta pitkin ketään "satunnaista heittelijää". Kuitenkin silloin homma alkaa hieman ärsyttämään jos ei noudateta sääntöjä pidetään yletöntä showta ja meteliä. Erityisesti ärsyttää se jos mennään radalle heittämään jos viereisellä radalla joku on keskittymässä suoritukseensa. Tämähän on ihan perusjuttu, mutta sitä ei moni vasta-alkaja tiedä, että pitää viereisellä radalla jo keskittymässä olevalle heittäjälle antaa rauha omaan suoritukseensa. Tämä on ainakin sellainen asia, joka saattaa herättää hieman närää aktiiviharrastajissa ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      108
      1339
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      992
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      874
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      682
    6. 32
      665
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      17
      597
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      596
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe