nyt kuulolle!

x6x6

siis ne kaikki jotka on samaa mieltä kanssani, niin ilmoittakoot nyt!
eli, minun mielestäni jokaisen kuuluu määritellä ITSE, että onko gootti vai ei, ja se on siis jokaisen yksityis asia!
ja se sana ""tr00gootti"" on keksitty vain provoja varten, ja mielestäni on turhaa käyttää koko sanaa.
eli te gootit, pitäkää aina puolenne, jos joku törppö tulee väittämään teille, että ette ole goottia nähnytkään. nimittäin sellasset kyseiset ihmiset varmasti on vain kateellisia teille!

5

535

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • homopää

      Et todellakaan.

    • Tuntematon sontiainen

      Pääasia, että virheistä oppii.

    • BubbleGirl

      Eipä tuota kukaan muu voikaan sanoa, sillä kukaan ei näe sisimpääsi, josta se kaikki lähtee.

      ...silti... lasken itseni edelleen ennemmin hevariksi. Saa nähdä, enkä 'the inner goth of mine' puhkeaa vielä kukkaan, sillä menen koko ajan enemmän ja enenmmän siihen suuntaan.
      Who knows.

    • Shillis

      BubbleGirl,yritätkö muka väittää, että goottius olisi sisäistä ?
      Olen tämän ennenkin sanonut ja sanon vielä kerran, että goottius on vaate (ja musiikki.)ei aate.

      Jos olet vielä erimieltä kanssani niin perustele väitteesi.

      Olen x6x6 kanssa samaa mieltä, että "troogootti"-sanaa on turha käyttää tai edes määrittää. Eihän "normaalia ihmistä" voi myöskään määritellä. Sama perusperiaate tässäkin.
      Ja ne törpöt jotka tulevat mussuttamaan (kuten minä esimerkiksi.)haluavat kertoa oman näkemyksensä asiasta. Eivät he mitään kateellisia ole useinkaan.Tosin onhan niitäkin jotka tulevat urputtamaan pelkästä kateudesta.

      • on juuri niin

        että hahahahahahahaha! lol! teinixit....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      163
      2566
    2. 80
      1107
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      1007
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      986
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      75
      829
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      82
      684
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      100
      608
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      566
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      542
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      508
    Aihe