Sauvasekoitin

Tiedä nyt häntä kuuluuko tämä tänne mutten muutakaan palstaa löytänyt. Huomasin että sauvasekoittimesta on johto ilmeisesti palanut n.1-2 cm matkalta, tai oikeastaan yksi puoli siitä johdosta. Tulipa vain mieleeni että onko sitä turvallista käyttää, kyllä sitä kai on käytettykin, kun en usko että lähiaikoina on palanut.
1281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis olet tökässy johonkin kuumaan ja sulanut?
Jos näin on, niin teippiä vain suojaksi niin huoletta voit käyttää, tietenkin johdon voi vaihtaa itsekkin uuteen mikäli vain ruuvimeisseli pysyy käsis ja laite on helppo aukasta, mutta turhaa se on. Sähköiskuahan et saa kun teippi suojana ja kosteuttakaan siitä ei pääse, laita vaik putkiteippiä, eristenauhaa tai mitä nyt kaapis onkaan.


Jos taas oikosulusta sulanut niin silloin ei kannata käyttää, tosin tällöin myös laite ei toimisikaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Seppo-Sauvasekoitin kirjoitti:

Tiedä nyt häntä kuuluuko tämä tänne mutten muutakaan palstaa löytänyt. Huomasin että sauvasekoittimesta on johto ilmeisesti palanut n.1-2 cm matkalta, tai oikeastaan yksi puoli siitä johdosta. Tulipa vain mieleeni että onko sitä turvallista käyttää, kyllä sitä kai on käytettykin, kun en usko että lähiaikoina on palanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu