Lapsi 9 kk

Milloin voi alkaa kokeilla tavallista lehmänmaitoa? Onko se vuosi...
2591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen itse antanut tavallista lehmänmaitoa vasta 1.5 vuoden iässä ja vuoden iässä antanut hylamaitoa koska se on ollut lähinnä äidinmaidon makua. Muistini mukaan vuoden iässä saa lehmänmaitoon siirtyä

Äänestä

meillä ei poika suostu juomaan äidinmaidon korvikkeita ja lopetin imettämisen.neuvolassa neuvoi syömään raejuustoa ja maustamatonta jugurttia.maitotuotteita pitäis kuitenkin antaa paljon.voikohan maidon esim keittää puuron sekaan?poika täyttää kohta 11kk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terhi kirjoitti:

Milloin voi alkaa kokeilla tavallista lehmänmaitoa? Onko se vuosi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu