aerobicin ja joogan ero

aerobicissa on kiimaisempia naisia ja pyllistelevät enemmän.
41211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

keskityt vain ulkonäköön, et sisimpään. Sitäpaitsi asanat ovat joogassa ns. pa******pia.

Äänestä
  • Mulle mitä siellä sisällä on mikä olisi mielenkiintoisempaa kun ulkoinen, ehkä olet itse väärässä?

    Äänestä

  • ex-joogaaja nyt aerobikkaaja kirjoitti:

    Mulle mitä siellä sisällä on mikä olisi mielenkiintoisempaa kun ulkoinen, ehkä olet itse väärässä?

    Eikös se 'rakkaus' tule sieltä sisältä.... Ei taida lihakset itsessään ilman mieltä osata rakastaa...

    Ja aina sopivasti hullu persoonallisuus on seksikkäämpää kuin iso kasa lihaa...

    Äänestä

  • teppis kirjoitti:

    Eikös se 'rakkaus' tule sieltä sisältä.... Ei taida lihakset itsessään ilman mieltä osata rakastaa...

    Ja aina sopivasti hullu persoonallisuus on seksikkäämpää kuin iso kasa lihaa...

    "sisältä" miten löydät sisäisen, miten kuvailet sisäisen? Minusta sillä ei ole todellista olemassaoloa, pelkästään ulkoinen visio on totta mutta sekin illuusion kaltainen, vaikka sattuisit huomaamaan jotakin sisäistä eikö ne kaikki perustuvat mielen myrkkyihin: pelkoihin jne. Jos sisäinen tarjoaa jotakin katson sen olevan petollista unelmointia joka ei koskaan tyydytä tai toteudu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex-joogaaja nyt aerobikkaaja kirjoitti:

aerobicissa on kiimaisempia naisia ja pyllistelevät enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu